Kolejna odsłona kultowej warszawskiej imprezy już w tę sobotę na Jasnej 1.

„Izrael dla przeciętnego słuchacza muzyki to ciągle materia nieznana niczym hipotetyczna Dziewiąta Planeta w Układzie Słonecznym, której istnienie na podstawie symulacji komputerowych wywnioskowała w 2016 roku dwójka kalifornijskich astronomów Konstantin Batygin i Michael E. Brown. Nieprzypadkowo też mówi się, że Izrael to ojczyzna psychodelicznego trance’u, a nieco bardziej obyty słuchacz jednym tchem wymieni takie zespoły jak Astrix czy Astral Projection, zaś w najgorszym wypadku jako przykład izraelskiej muzyki poda „HaTikvah”, czyli oficjalny hymn państwowy ze słowami Naftali Imbera.” – tak organizatorzy mówią o izraelskiej muzyce. Nie da się ukryć, że wiedza o muzyce stamtąd jest nikła, co jest szczególnie przykre, gdy przyjrzymy się dynamicznej scenie klubowej w Tel Awiwie. Dlatego twórcy Radio Tel Aviv tak komentują swoją misję:

„Pragniemy to zmienić i przybliżyć klubowe brzmienia Tel Awiwu. Miasta, które nigdy nie zasypia i które jest kuźnią niezwykle utalentowanych ludzi. Tacy właśnie też są nasi goście, którzy przyjęli specjalne zaproszenie na Jasna 1, aby stać się kolejnymi gospodarzami muzycznego cyklu o nazwie „Radio Tel Aviv”, który odkryje przed Wami tajemnice Białego Miasta.”

Podczas październikowego eventu wystąpią wyjątkowi goście z Izraela: Deep’a & Biri (melodyjne techno i tech house z Transmat Records) oraz Alex Levin (związany z kultową w Tel Awiwie serią imprez PAG TLV). Nie zabraknie również wsparcia z Polski, którym będą Pitti Schmitti (rezydent Jasnej 1) i Holiday 80 (związany z The Very Polish Cut Outs).

Dołączajcie do wydarzenia i gromadźcie się na parkiecie, bo Radio Tel Aviv to cykl imprez, których trzeba doświadczyć chociaż raz. Wejściówki na bramce po 30 PLN.

Nie ma więcej wpisów