Pogoda jest ważna, nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, dyktuje w co ubierzemy się danego dnia, ale jest również uniwersalnym tematem do rozmowy. Przypomnijcie sobie ile razy niezręczna cisza została przerwana zdaniem typu „mamy dzisiaj wyjątkowo ciepły dzień, prawda?”. Jeśli nie pamiętacie takich sytuacji to polecam scenę z „Rozważnej i Romantycznej” gdzie skonfundowany Hugh Grant zostaje wyratowany z opresji przez taktowną uwagę na temat pogody.

Jeśli nie lubicie rozmawiać o pogodzie to zawsze możecie zacząć rozmowę na temat piosenek z pogodą w tytule. Oczywiście tak naprawdę te piosenki wcale nie są o pogodzie, w „Why Does It Always Rain On Me?” Fran Healy narzeka na życiowego pecha, „Storms” Fleetwood Mac opowiada o rozstaniu podobnie jak „Hurricane Drunk” Florence and the Machine, a magnum opus Prince’a jest odą do kochanki. „Painkiller” Turin Breaks nie ma pogody w tytule, ale słowa summer rain hoping someone feels the same są centralną częścią utworu, za to w „Can’t Be Sure” The Sundays pojawia się okrutnie prawdziwe twierdzenie: England, my country…such miserable weather.

Swobodnie można by sformułować playlistę z samych piosenek o deszczu, których jest aż nadto, ale wolałabym nikogo nie wpędzać w depresję, więc zadbałam o różnorodność dodając nawet tęczę.

Sprawdź nasze pozostałe playlisty >>>

Nie ma więcej wpisów