Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Ostatni piątkowy cykl wydawniczy tego miesiąca sponsorują albumy: Swans („Leaving Meaning.”), Black Marble („Bigger Than Life”), Michael Kiwanuka („Kiwanuka”), Keaton Henson („Six Lethargies”), Gallant („Sweet Insomnia”), Sunn O))) („Pyroclasts”), Cigarettes After Sex („Cry”), A$AP Rocky („Injured Generation”), King Princess („Cheap Queen”), Larry Gus („Subservient”), Amon Tobin („Long Stories”) i Kanye West („Jesus Is King”) oraz Weyes Blood (EP-ka „Rough Trade Session”).

Wszyscy, którzy po tragicznych w skutkach skokach zespołu Coldplay w kierunku słodkiego popu na ostatnich krążkach, dalej mają ochotę na więcej, powinni zapisać sobie datę 22 listopada. Wtedy bowiem ukazać ma się nowy, dwupłytowy album Brytyjczyków zatytułowany „Everyday Life”, który składać będzie się z 16 nowych kompozycji. Sama zapowiedź albumu w formie 15-sekundowego intro/outro nie dawał nam odpowiedzi na wiele aż do pojawienia się pod koniec tygodnia dwóch premierowych utworów – „Orphans” oraz „Arabesque”.

Franka Oceana jakby więcej ostatnio – wywiady, otwarcie własnego klubu, powrót blonded RADIO… I to właśnie tam usłyszeliśmy nowy kawałek artysty – „DHL”. Nowy Frank cieszy nas zawsze, łapcie więc i wy.

Destroyer, zespół Dana Bejara, zapowiedział właśnie nowe wydawnictwo. Krążek „Have We Met” pojawi się 31 stycznia 2020 roku za sprawą wytwórni Merge. Mamy też oczywiście muzyczną zapowiedź albumu, a to pod postacią singla „Crismon Tide”, jednego z 10 utworów z płyty.

Jeśli chcecie sobie powspominać minione lato i festiwalową atmosferę, KAMP! przygotowali coś specjalnie na tę okazję. W sieci pojawiło się godzinne nagranie setów z koncertów na Ulicy Elektryków i z Fest Festivalu, a sam album „KAMP! Live” od wtorku jest dostępny do nabycia. Jeśli jeszcze nie dotarła do was informacja, jak dobre są występy na żywo tego zespołu, sprawdźcie je online, a potem wybierzcie się na jeden z ich gigów jeszcze w tym roku.

Sprawili radość na OFF Festivalu, więc ich powrót do Polski cieszy jeszcze bardziej. The Comet Is Coming wracają do nas na dwa koncerty. Już 16 listopada grupa wystąpi we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Natomiast w przyszłym roku, dokładnie 13 lutego, pojawią się w warszawskim Niebie. Parę tygodni temu trio wydało swój drugi album – „Trust in the Lifeforce of the Deep Mystery”.

13 marca przyszłego roku w Warszawie pojawią się też Little Dragon. Tymczasem zespół zaprezentował nowy utwór – „Tongue Kissing”.

W ramach przygotowania przed zbliżającym się koncertem Weyes Blood, zachęcamy też do zapoznania się z jej nową EP-ką. „Rough Trade Session” to zbiór alternatywnych wersji utworów z wydanego w tym roku albumu „Titanic Rising”. Przypominamy, że artystka pojawi się na festiwalu Ars Cameralis już 19 listopada. Więcej informacji o samym koncercie jak i wydarzeniu możecie sprawdzić w naszych materiałach.

The 1975 już dawno temu zapowiedzieli album „Notes on a Conditional Form” jeszcze na ten rok, ale wszystko wskazuje na to, że jednak zostanie wydany w przyszłym, dokładnie 21 lutego. Czwarte wydawnictwo promuje utwór „Frail State of Mind”.

Kolejny wpis na listę albumów na przyszły rok sponsorowany jest przez Andy’ego Shaufa. Kanadyjczyk zapowiedział swój piąty studyjny krążek na 24 stycznia. „The Neon Skyline” ma być konceptem, w którym piosenki odnosić się będą do nocy spędzonej w barze. Wszystko to promuje przyjemny utwór „Things I Do”.

Jeśli sądziliście, że macie już swój utwór lub album tego roku, to wstrzymajcie się jeszcze – plebiscyt nie powinien zostać zamknięty. A to poniekąd z powodu Petera Kukulskiego aka Pikej, który właśnie zapowiedział album „Tak wiele pytań”. Promuje go utwór o tym samym tytule. Jest mocno od samego początku. W nowym kawałku Peter jest zagubiony, nie potrafi znaleźć swojego celu w życiu i zadaje sobie fundamentalne pytania dotyczące wszechświata, swoich przyjaciół (vel ziomków) czy realnych wartości. Sam przekaz jest więc uniwersalny i życiowy – właśnie taki powinien być rap. Mamy nadzieję, że reszta albumu wyjdzie w ciągu najbliższych tygodni.

Nie ma więcej wpisów