Nowy miesiąc na Jasnej 1 przyniesie, obok znanych i lubianych cyklów, kilka wyjątkowo ciekawych wydarzeń.

A pierwsze z nich już w piątek. Na pierwszy klubowy set do Polski wprost z Irlandii Północnej przyjedzie Or:la, DJ-ka i producentka, która oczarowała w zeszłym roku publikę na OFF Festivalu, teraz odwiedzi zamkniętą lokalizację, żeby pokazać swój wyjątkowy set pełen tanecznych rytmów. Reprezentantka Hotflush Recordings gustuje w house, disco i UK bassie, skąd już wiadomo, że po jej setach można się spodziewać najlepszego. Jeśli jednak ktoś nie wierzy, powinien zapoznać się z tym nagraniem. Producentkę wspomogą SLG, MKO i Cyryl. Dzień później ciekawą mieszankę drum and bassu i ambientu zaprezentują przedstawiciele labelu UVB-76 Music: Pessimist i Vega. Obok nich z live setem zagra Michał Jabłoński i z DJ setem duet Dren. Jako że weekend potrwa aż trzy dni, jego ostatnią noc uświetnią Sept i Eltron w formule All Night Long.

W kolejnym tygodniu wracamy już do standardowej długości trwania weekendu, ale wcale nie znaczy to, że będzie mniej gorąco. Piątek zostanie zbombardowany dźwiękami live setu, który zagra Kris Baha. Niemiecki producent EBM dał się poznać całkiem niedawno dzięki serii albumów mieszających muzykę elektroniczną z ejtisowym goth rockiem i darkwave. Podczas atmosferycznego wieczoru wspomogą go Freddy K, czyli Alessio Armeni oraz polska reprezentacja: Dtekk, Dzuma i Huragan.

Na specjalne zaproszenie ekipy Move Move, 16 listopada na Jasnej 1 pojawią się DJ Gigola & Kev Koko. Tego ostatniego możecie znać jako byłego członka FJAAK, który od kilku miesięcy nie jest już częścią grupy. Nie ma tego złego, ponieważ wraz z DJ Gigolą wydali szalenie interesującą EP-kę z pogranicza techno i trance „Tender Trance”. Na pewno na żywo pokażą na co ich stać. Obok nich na scenie: Cyryl, LOT, NO PLS NO i hæra.

22 listopada będzie miał z kolei inauguracyjny wieczór cyklu #Shadows, za którym stoi rezydent klubu – MKO. Zaprosił do siebie jednego z bardziej lubianych przez nasz kraj producentów – Polar Inertię, który wystąpi w w wersji live, czarując swoimi mglistymi i dubowymi kawałkami. Wspierać go będą Spectribe – reprezentant wrocławskiego SLAP, biøs związany z cyklem dype oraz oczywiście Kovvalsky z K.O.D. i sam MKO.

W sobotę na imprezie spod szyldu We Are Radar obecność jest obowiązkowa, a to choćby dlatego, że na żywo zagra na niej jedna z najbardziej interesujących postaci współczesnej elektroniki: Maoupa Mazzocchetti. Producent o niezwykłej wyobraźni, miksujący techno z reggaetonem, którego pomysłowość zdaje się nie mieć końca. Choćby to nagranie pokazuje, z jak wyjątkową osobowością mamy tu do czynienia. Poza tym znajdzie się też wsparcie, które zapewnią Chino (również live), Olivia, Kinzo Chrome i Galas.

Ostatnie dwa dni listopada trzeba po równo podzielić między walkę i świętowanie. W piątek kolejna odsłona cyklu DUEL, który tym razem uświetni niemiecki producent o wielu twarzach – Thomas P. Heckmann (znany też jako Drax, Skydiver czy Trope, a to nawet nie jest połowa jego aliasów). Skoro z Niemiec, to i z poważną dawką industrial techno, jednak nie sam, bo wspomogą go niezastąpieni rezydenci: Sept, Dtekk i Cyryl. Oraz gość z Francji, czyli Amandra.

30 listopada na Jasnej świętujemy nie tylko Andrzejki, ale trzecie już urodziny Komitetu Obrony Disco. Na swoim przyjęciu zagrają oczywiście Pitti Schmitti & Kovvalsky – duet tworzący K.O.D., kolega z Warszawy – Jealo, ale obecna będzie też reprezentacja Krakowa – Chino w wersji live. Creme de la creme imprezy będzie duet Lena Willikens b2b Vladimir Ivkovic – artyści związani mocno z holenderskim festiwalem Dekmantel, doskonali selekcjonerzy, bliscy przyjaciele oraz gwaranci hipnotycznego i niespokojnego grania od późnych godzin wieczornych do wczesnych godzin rannych.

Na koniec warto też dodać, że w nowy sezon Jasna 1 weszła z odświeżonym wnętrzem. Szczególnie wyraźny lifting przeszła sala główna, od teraz nazywana Drukarnią. Nowa oprawa oświetleniowa układa się w litery „X” pod sufitem i rzuca więcej światła na cały pokój. Klub zaadaptował się też akustycznie i jak deklaruje na swoim fanpage, ich „sound system Martin Audio Ltd może grać pełnią swoich możliwości”. Polecamy sprawdzić samodzielnie!

Nie ma więcej wpisów