Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Do kupki wstydu, która z każdym tygodniem rośnie, dodać możecie nowe albumy. W tym tygodniu doczekaliśmy się nowych płyt DJa Shadow („Our Pathetic Age”), Matsa Gustafssona („Fluteophone and Pianoharpa”), Milky Chance („Mind the Moon”), Mai Kleszcz („Osiecka De Luxe”),  TNGHT („TNGHT”), II Torre („Pág. 72”), zespołu Łąki Łan („Raut”), Bonnie „Prince” Billy („I Made a Place”), pośmiertnego wydawnictwa nagrań Lil Peep („Everybody’s Everything”) oraz EP-ki C.Y.M. („C.Y.M.”).

Okazuje się, że wydany kilka tygodni temu singiel „Against the Day” to nie kolejny pojedynczy wystrzał Wolf Parade. 24 stycznia 2020 roku ukaże się ich piąty album – „Thin Mind”. Możemy też usłyszeć nowy utwór nazwany „Forest Green”.

Mamy to. Nowy singiel Grimes z albumu „Miss_Anthropocene” to „So Heavy” i jest drugim fragmentem, który w jakiś sposób daje nam możliwość przyjrzenia się samemu krążkowi. A ten nie ma jeszcze daty swojej premiery.

W początkach roku Vince Staples zapowiadał swój kolejny album, jednak możliwe, że nie doczekamy się go w 2019. Być może jednak poczekać będzie warto nieco dłużej, bo takie „Yo Love” nagrane z 6lack i Merebą to coś, co ładnie brzmiałoby w zestawie innych numerów. Tymczasem musimy nacieszyć się tym nieco ponad 2-minutowym kawałkiem z soundtracku do filmu „Queen & Slim”. Kompozycję do tego obrazu napisała też Lauryn Hill!

Jeśli jesteście ciekawi, co tam u Kanye Westa, możecie obejrzeć jego nowe video do utworu „Follow God”. Jest ono tak samo nijakie jak większość albumu, więc to raczej tylko ciekawostka dla tych najbardziej zaangażowanych fanów rapera. W naszym teledyskowym kąciku o wiele bardziej polecamy sprawdzić animowany klip do kawałka „Try Again” Andy Shaufa. Jego piąty album pojawi się w styczniu przyszłego roku. A także przeczytać i zobaczyć, co tam dzieje się u Neon Indian, który w swoim najnowszym singlu „Toyota Man” opowiada o życiu imigranta, odnosząc się tym samym do obecnej polityki rządu Stanów Zjednoczonych.

Jeśli po czytaniu naszego cyklu w dalszym ciągu nie wiecie, kim jest zespół Spoon, to swoją przygodę z nimi zacznijcie od utworu „Inside Out”. Jest to dobra okazja do nadrobienia jednej z lepszych kompozycji grupy, tym bardziej, że Britt Daniel i spółka opublikowali właśnie demo tego kawałka. Dzięki temu można zauważyć wszelkie różnice między ostateczną wersją a jedną z jej pierwszych wariacji. I mimo że demo ma w sobie coś z typowego grania Spoon, to jednak przyznajemy, że albumowa odsłona tej kompozycji przemawia do nas o wiele bardziej i nie ma sobie równych.

Jeff Rosenstock i Laura Stevenson wydali wspólną EP-kę, na której znajdują się covery utworów Neila Younga. Wszystko to z racji 74. urodzin muzyka, które miały miejsce 12 listopada. Na wydawnictwie znajdują się „Harvest Moon”, „After the Gold Rush”, „Ambulance Blues” oraz „Through My Sails”.

„Ninjarous” – tak nazywa się opublikowany w tym tygodniu kawałek, który podczas sesji do albumu „Dark Night of the Soul” nagrali Danger Mouse oraz Sparklehorse. W trzy miesiące po tragicznej śmierci tego drugiego, w 2010 roku, album ujrzał światło dzienne, jednak co jakiś czas Brian Burton dzieli się nieznanymi fragmentami tamtych studyjnych spotkań. Ich dziełem jest numer z udziałem MF DOOMA. Według słów Burtona, kompozycja ta była jednym z ulubionych kawałków Marka Linkousa. Utwór trafi na kompilacyjne wydawnictwo 30th Century Records zatytułowane „30th Century Volume 2”.

Leon Vynehall, twórca jednego z najlepszych ubiegłorocznych albumów, powrócił właśnie z siedmiominutowym singlem „I, Cavallo”. Wydawnictwo, które pojawi się 22 listopada, zostanie wzbogacone o stronę B, jaką będzie utwór „ClubFront”.

Moses Sumney wydaje „græ„, czyli swój drugi album, mający – wzorem tytułu – skupiać się na różnych odsłonach szarości. A wydawnictwo to będzie niecodzienne, bo podzielone na dwie części. Pierwsza pojawi się w lutym i zawierać będzie 12 kawałków, na drugiej, majowej,  znajdzie się ich 8. Wtedy też album pojawi się w formie fizycznej. Na złagodzenie oczekiwania dostaliśmy utwór „Virile”.

Stęskniliście się za Billie Eilish? No to proszę. Wokalistka przedstawiła właśnie numer „everything i wanted”, który nie znalazł się na jej tegorocznym albumie „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” Jak informuje sama Billie:

This song is one my brother and I wrote about each other. No matter what happens, we always have been and will be there to make it better.

Podczas gdy za oceanem wyciekły nagrania Eminema sprzed dziesięciu lat broniącego w jednym ze swoich utworów Chrisa Browna dopuszczającego się ataku fizycznego na Rihannie, tak i my mamy swój własny celebrycki skandal o przemoc domową. Być może pseudonim Kartky niewiele wam mówi, a jeśli tak, to rapera poznacie teraz od strony zupełnie innej niż muzyczna. Muzyk został bowiem oskarżony o przemoc wobec swojej byłej partnerki. Jednocześnie wystosował też komunikat, w którym broni się przed zarzutami. Opublikował także na swoim Instagramie niepokojące nagranie, na którym przedstawia ranę kłutą zlokalizowaną niebezpiecznie blisko płuc. Według rapera, to jego ostatnie słowo w tej sprawie – przynajmniej publicznie, bo zapowiada oczekiwanie na wyrok sądu. My chyba wyjątkowo nie czekamy i nie chcieliśmy o tym wszystkim wiedzieć.

To na koniec prawdziwa newsowa petarda – Rod Steward jest fanatykiem tworzenia makiet kolejowych. Pół mieszkania w Los Angeles… wiadomo. Jak mówi muzyk w rozmowie z pismem Railway Modeller, modelarstwo to jego pasja. Dlatego przez ostatnie lata pracował nad zrealizowaniem wielkiej makiety amerykańskiej kolei lat 40. Jak to się udało, możecie sprawdzić chociażby tutaj.

Nie ma więcej wpisów