Przez 10 lat swojej działalności White Lies zdołali zapewnić sobie miejsce wśród kapel, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Brytyjskie trio czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads, Joy Division i Editors przez kilka lat wypracowali swój unikatowy styl, w którym pobrzmiewają dźwięki cold wave i syntetycznego popu. To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Zaledwie kilka dni dzieli nas od niezwykłego koncertu White Lies. Panowie zagrają 20 listopada w warszawskim klubie Stodoła, a podczas koncertu fani usłyszą w pełni album „To Lose My Life”. Koncert jest częścią międzynarodowej trasy koncertowej celebrującej dziesięciolecie wydania debiutanckiego albumu.

Poza trasą koncertową, na którą bilety w rozchodzą się w tempie ekspresowym (koncert w Londynie wyprzedał się w kilka godzin) zespół postanowił wydać również reedycję debiutanckiego krążka. Nowa wersja „To Lose My Life” pojawiła się w sklepach i serwisach streemingowych 25 października. Na jubileuszowym wydaniu znajdziemy wiele ciekawych dla fanów smaczków – alternatywne wersje i remiksy dobrze znanych nam utworów, b-side’y, wersje koncertowe oraz niepublikowane wcześniej demo pochodzące z archiwum członków zespołu.

To już drugie wydawnictwo jakie trafia do nas w tym roku od tria z Wielkiej Brytanii. W lutym br. ukazał się krążek „Five”, który jest piątym studyjnym albumem zespołu. Jego pojawienie się również sprawiło, że White Lies zagrali w kraju nad Wisłą i to dwukrotnie – w Warszawie i w Poznaniu, koncerty odbyły się w marcu br.

Dla tych, którzy nie pamiętają – White Lies długogrającym krążkiem zadebiutowali 19 stycznia 2009 roku, a płytę promował singiel o tym samym tytule. Album praktycznie od razu trafił na pierwsze miejsce zestawienia UK Albums Chart, czyli listy najlepiej sprzedających się albumów muzycznych w Wielkiej Brytanii. Debiutancki krążek został świetnie przyjęty przez krytyków, ale co najważniejsze – również pomógł zespołowi zdobyć wierne rzesze fanów. Płyta stała się jednym z ważniejszych krążków wydanych w 2009 roku w Wielkiej Brytanii.

Choćby z tego powodu zdecydowanie warto pojawić się w Warszawie 20 listopada w Kubie Stodoła. Bilety na koncert dostępne są pod tym linkiem – klik – a ich ceny zaczynają się od 115 PLN.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Nie ma więcej wpisów