Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Zanim przyjdzie grudniowe uspokojenie i czas podsumowań, listopadowe szaleństwo wydawnicze trwa. Tym razem słuchamy albumów Coldplay („Everyday Life”), Girl Ray („Girl”), Becka („Hyperspace”), Omara Souleymana („Shlon”), Pati Yang („War on Love”), EP-ki Låpsley („These Elements”) i pośmiertnego wydawnictwa Leonarda Cohena („Thanks for the Dance”)

Lauryn Hill, Vince Staples, a teraz Devonté Hynes. Znany jako Blood Orange muzyk dodaje swoje kawałki do soundtracku filmu „Queen & Slim”. To zresztą on jest odpowiedzialny za stworzenie całego OST, którego premiera miała miejsce w miniony piątek. Wcześniej dostaliśmy też utwory „Hair” oraz „Kissed All Your Scars”. A film do kin wejdzie 27 listopada.

A skoro już w temacie filmowym jesteśmy, to za jakiś czas będziemy mogli zobaczyć animację „Spies in Disguise”. Na razie jednak jesteśmy zdani na Marka Ronsona i Andersona .Paak, którzy wspólnie stworzyli utwór do filmu. Za „Then There Were Two” oraz cały soundtrack odpowiadać będzie Ronson.

Sophie Allison, czyli Soccer Mommy, nie próżnuje. Niedawno podzieliła się utworem „Lucy”, a tym razem możemy podziwiać to, co słychać i co dzieje się w siedmiominutowym teledysku do „yellow is the color of her eyes”. W podobnych odcieniach lubują się HAIM, które opublikowały swoje „Hallelujah”, do którego video nakręcił – a jakże – Paul Thomas Anderson. Nie próżnuje też Roisin Murphy – do jej ostatnio wydanego singla „Narcissus” otrzymaliśmy niecodzienny, choć jak na standardy artystki, dość przewidywalny teledysk. A dla tych, którym nie wystarczały lyric video pojawiające się wraz z premierą albumu „i,i”, Bon Iver przygotował właśnie oficjalny teledysk do swojego utworu „Naeem”. Mamy dylemat i sami już nie wiemy, który z obrazów lubimy bardziej. Dla porównania więc poprzednie video.

Mamy to. Długo wyczekiwani przez nas Deftones powrócą do Polski, aby zagrać na przyszłorocznym Metal Hammer Festival, który odbędzie się 4 czerwca w katowickim Spodku. To na razie jedyne ogłoszenie, ale z niecierpliwością czekamy na kolejne. I na nowy album samego zespołu. Ich ostatnie wydawnictwo to „Gore” z 2016 roku.

A tymczasem w czwartek ruszyła możliwość zakupu wejściówek na Audioriver. Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2020 roku.

W tym tygodniu ogłoszono także listę nominowanych do Grammy 2020. Dla jednych być może jest to dość ważne ogłoszenie, my mamy mieszane uczucia co do samych statuetek, a tegoroczna publikacja też w tym nie pomaga. W kategorii Album of the Year nominowani zostali: Lana del Rey, Bon Iver, Lil Nas X Billie Eilish, H.E.R., Lizzo i Vampire Weekend. Lista ta nieco pokrywa się z Best New Artist, gdzie znaleźli się: Black Pumas, Maggie Rogers, Rosalía, Tank and the Bangas, Yola oraz ponownie – Billie Eilish, Lil Nas X, Lizzo. Zresztą większość tych nazwisk pojawia się także w innych kategoriach i są one równie niezaskakujące jak sami nominowani. Niemniej zachęcamy do sprawdzenia całości zestawienia i obstawiania wyników.

Nie ma więcej wpisów