Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Nowości, nowości. Po prawie dziesięciu latach z nowym zestawem utworów powrócił do nas Jack Peñate („After You”), co bardzo nas cieszy. Mamy też nowe albumy od Croatian Amor & Varg („Body of Carbon”),  Bedoesa  („Opowieści z Doliny Smoków”) i Czarface („The Odd Czar Against Us”). Swoją EP-kę wydał Avey Tare („Conference of Birds”), koncertówkę zaprezentowali The National („Juicy Sonic Magic”) a piękny box set do kolekcji przedstawił Ozzy Osbourne („See You on the Other Side”).

W 2018 roku MGMT wydali swój „Little Dark Age”, ponownie wkupując się w nasze łaski. Teraz otrzymaliśmy nowy utwór grupy zagrany podczas jednego z ostatnich koncertów – „In The Afternoon”.

SASAMI wydała w tym roku swój bardzo dobry solowy album, który polecamy wysłuchać jeszcze przed zrobieniem tegorocznej wydawniczej topki. Tym razem jednak zaskoczyła nas niecodzienną, okołoświąteczną EP-ką „lil drmr bb” składającą się z trzech utworów: „Little Drummer Boy”, „It’s You” oraz „Silent Night”. Takich świątecznych przebojów możemy sobie posłuchać nawet w listopadzie.

Od kiedy The Weeknd wpadł w mainstreamowe sieci, trudno jego muzyczny dorobek nazwać ciekawym czy zaskakującym, choć przyznajemy, że od 2013 roku zdarzyło mu się parę porządnych kompozycji. Do tych raczej nie doliczymy nowego kawałka muzyka, nazwanego „Heartless”. Ale zawsze możecie się z nim zapoznać.

Tricky powrócił za to z nowym teledyskiem, a jest to o tyle fajna informacja, że obrazem do utworu „Make Me Wonder” zajął się Mateusz Miszczyński, sam klip natomiast był kręcony w Łodzi. Kawałek ten znaleźć można na ostatniej składance „Test of Time” wytwórni False Idols. A skoro o Polsce mowa, to Trupa Trupa zaprezentowała właśnie wideo do kawałka „Glory” z ich świetnego, tegorocznego albumu „Of The Sun”.

Za wygraną nie daje też Kanye West, który w ostatnich tygodniach wypuszcza kolejny teledysk do utworu ze swojej ostatniej płyty. Tym razem padło na znane „Closed On Sunday” z najgorszym chyba kanyeizmem (tym dotyczącym pewnej fastfoodowej sieci). Wersja z chórem i krzyczącą North podoba nam się o wiele bardziej niż oryginał, ale to jednak wciąż całkiem ciekawy obraz (z ładnymi widokami przypominającymi set serialu „Westworld”) do średnio udanego kawałka Ye. My i tak czekamy, aż w swoje wirtualne życie wejdzie jeden z komentarzy zamieszczony pod wideo: Patiently waiting for Kris Jenner climbing out to become a meme. Yup.

Zostając w klimatach hiphopowych, to trzeba też donieść, że Travis Scott zapowiedział właśnie wydanie kompilacji zatytułowanej „Jack Boys”. Na niej mają znaleźć się chociażby Sheck Wes, Don Toliver i DJ Chase B. Reszta nazwisk zostanie podana wkrótce, zapewne wraz z premierą albumu. A ten jeszcze w tym roku.

Jeśli komuś mało krajowych festiwali, to zawsze może udać się nieco dalej, aby doświadczyć koncertowych wrażeń. Dość nieśmiało, ale jednak, jeden z najpopularniejszych europejskich festiwali, czyli Primavera Sound, ogłosił swoich pierwszych wykonawców. Są nimi: Bikini Kill, Chromatics, Jenny Hval, Kim Gordon, La Favi, Les Amazones d’Afrique, Lorena Álvarez, María del Mar Bonet, Mavis Staples, Park Hye Jin, Pavement oraz Sudan Archives. Jak na taką imprezę nazwiska póki co nie powalają, ale czekamy na dalsze posunięcia.

Nie ma więcej wpisów