Bodaj najważniejsza reprezentantka polskiego alt r&b powraca z zapowiedzią drugiej płyty.

W mijającym roku nie można było jednak narzekać na milczenie ze strony artystki. Gościnne wizyty u Catz ‚n Dogs, Sonar Soul, Taco Hemingwaya czy Chloe Martini nie pozwalały na zapomnienie o Rosalie. choćby na chwilę. Teraz dowiedzieliśmy się, że druga płyta (która w dodatku zostanie wydana w Def Jam) nadchodzi wielkimi krokami. A jej zapowiedź otrzymujemy na dwa miesiące przed drugą rocznicą premiery debiutanckiego „Flashback”.

Singlem promującym niezatytułowany jeszcze materiał jest kompozycja „Chmury”. Utwór wyprodukował Ment XXL, a słowa razem z Rosalie. napisał Michał Wiraszko z zespołu Muchy. Brzmienie zachowuje klasyczny dla artystki współczesny vibe, w którym hip hop miesza się z r&b. Na całym albumie znacznie więcej ma się natomiast znaleźć również akustycznych kompozycji. Sama Rosalie. mówi:

„Cały czas trzonem produkcji są hip-hopowe, elektroniczne produkcje ale cieszę się, że tworząc tę płytę mogę więcej czasu spędzać w studio z producentami i mieć większy wpływ na proces tworzenia muzyki. Po tych kilkunastu miesiącach jestem dużo bogatsza w doświadczenia i album dzięki temu na pewno będzie dojrzalszy. Choć pewnie bardziej pogodny niż „Flashback”.

Tymczasem czekamy na więcej szczegółów płyty i zapowiedź trasy oraz rozkoszujemy się podróżą w „Chmury”.

Nie ma więcej wpisów