Jeden z najważniejszych polskich duetów, po świetnie przyjętej EP-ce „Klan”, prezentuje premierowy singiel.

Kasia i Łukasz już od pewnego czasu dają znaki świadczące o tym, że drugi długogrający album jest w przygotowaniu. Najnowszy singiel tylko potwierdza przypuszczenia i robi to w naprawdę świetnym stylu. Płyta numer dwa ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe.

Zdaje się, że Coals mają na siebie niewyczerpane pomysły. Po przygodzie z cloud rapem udają się bardziej w stronę trapu. „sleepwalker” opiera się na mocno zaakcentowanym basie i wyrazistych wokalach, tym razem nie samej Kasi, a również Łukasza. Gęstej produkcji bliżej jest do emo-rapowej sceny niż wcześniejszych dokonań duetu, a całość ma opowiadać o stanie doświadczanym w czasie niepokojącego snu. Warto też dodać, że za mastering odpowiada Marcin Cichy z zespołu Skalpel.

Do utworu powstał również teledysk. Postacie przypominające Kasię i Łukasza tańczą na platformie stojącej na tafli wody. Na koncept takiego wideo wpadli sami artyści (czy pod wpływem klipu „Delfin” Bedoesa pozostaje pytaniem otwartym), a za wykonanie odpowiadają Ernest Borowski (stworzenie animacji) i Bernard Śmiałek (postprodukcja). Ten pierwszy jest też znany pod pseudonimem bakblivv jako producent elektroniczny.

Zapętlamy „sleepwalker” i liczymy na szybkie informacje o dacie premiery, bo zdecydowanie jest do dzień, który będzie trzeba zaznaczyć w kalendarzu.

Nie ma więcej wpisów