Zaledwie 100 km od polskiej granicy już w lipcu rusza kolejna edycja festiwalu, który cyklicznie zachęca swoim line-upem fanów rożnych muzycznych światów.

Na terenie słowackiego lotniska Trenczyn co roku gromadzą się bardzo różnorodni artyści. Choćby w zeszłym roku zagrali tam m. in. The 1975, The Roots, Liam Gallagher, Michael Kiwanuka, Death Grips czy Viagra Boys. Festiwal przyciąga również dodatkowymi atrakcjami, atmosferą i frekwencją (ok. 30 tys. uczestników). Michal Kaščák, szef festiwalu, mówi o nim tak:

“Przygotowując festiwal Pohoda staramy się utrzymać takie samo podejście jak wtedy, gdy zapraszasz gości do swojego domu w odwiedziny. Chcesz, aby czuli się dobrze, mieli świetnie zaplanowane atrakcje oraz mieli gdzie usiąść i się wyspać. Przygotowujesz pyszne jedzenie i drinki, a także robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby czuli się dobrze nawet w łazience czy toalecie. Dopiero wtedy możecie wspólnie posłuchać dobrej muzyki, tańczyć, oglądać filmy, rozmawiać o radościach i trudnościach wszechświata, dyskutować o sztuce – wszyscy robiąc to, co chcą i jak chcą.”

Skład przyszłorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 9-11 lipca, ciągle się powiększa. Jak dotychczas wiemy, że wystąpią podczas niej:

Thom Yorke / Metronomy / ZHU / Wolf Alice / Archive / Black Midi / Floating Points / Hatari / Yves Tumor / Shame / Kokoroko / Wooze / Iva Bittova & Dunaj / Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou / Black Country, New Road / Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs

To nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć najgorętszych koncertowych artystów w jednym miejscu. Mowa przede wszystkim o Thomie Yorke’u i jego projekcie koncertowym Tomorrow’s Modern Boxes, black midi, którzy roznieśli namiot na tegorocznym OFFie, Yves Tumorze, zadziwiającym performerze z nadchodzącą kolejną płytą, egzotycznej sensacji w postaci jazzowych Kokoroko czy eksperymentujących post-punkowcach z Black Country, New Road. Co jednak najlepsze, to jeszcze nie koniec ogłoszeń i w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się wiele więcej.

Już teraz jednak można się zaopatrzyć w trzydniowe karnety z polem namiotowym. Najlepiej się pospieszyć, gdyż ich cena tylko do końca grudnia będzie wynosić 99 euro. Potem wzrośnie o 10 euro. Zakupu można dokonać tutaj. Tymczasem odhaczamy sobie daty w kalendarzu i czekamy na jeszcze więcej ekscytujących informacji.

Nie ma więcej wpisów