Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Wszyscy żyją już podsumowaniami roku i przygotowaniem do pożerania znacznej ilości produktów w rytm „All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey. Są jednak i odważni, jak chociażby wydający swój setny w tym roku album Merzbow („Chameleon Body”) czy Julianna Barwick, na której koncie ląduje kolejna EP-ka („Circumstance Synthesis”).

Umarł król, niech żyje król. Nie do końca wiemy, czy pasuje to do obecnej sytuacji Red Hot Chili Peppers, ale zaryzykujemy. Zespół ogłosił na początku tygodnia, że w dobrych stosunkach rozstaje się z gitarzystą Joshem Klinghoffem, jednocześnie dodając, że w szeregi grupy wraca nie kto inny jak John Frusciante. Ostatni raz grał w RHCP do 2009 roku.

Jest też i smutna wiadomość. Brooklyński band Yeasayer ogłosił właśnie swój rozpad. Od 2006 roku panowie wydali pięć studyjnych albumów, a ostatni z nich, „Erotic Reruns” pojawił się w tym roku.

Zapowiadany na przyszły album Grimes co prawda wyciekł na początku grudnia po raz drugi (oh, well), ale to chyba nie jest wciąż jego finalna wersja. Sama artystka skupia się więc na promowaniu „Miss Anthropocene”, publikując kolejne jego fragmenty. Tym razem padło na enigmatyczny „4ÆM”, który zaprezentowany został podczas tegorocznej gali 2020 Game Awards.

Ostatnio magazyn Pitchfork ogłosił ekspansję swojego muzycznego festiwalu na Europę, dodając do Paryża również Berlin. Pierwsze dwudniowe wydarzenie z serii Pitchfork Music Festival wystartuje 8 maja 2020 roku, oferując występy artystów takich jak: Lianne La Havas, Soap&Skin, Brandt Brauer Frick, Nadine Shah, Nick Hakim, Celeste, Ilgen-Nur, Oum Shatt, duendita, Okay Kaya, Modeselektor LIVE, HVOB LIVE, Tim Hecker, John Talabot (DJ), Kelly Lee Owens, DJ Spinn B2B RP Boo, rRoxymore LIVE, Peaking Lights, BLVTH oraz Lary. Jednocześnie wraz z tym ogłoszeniem pojawiły się komentarze niezadowolenia ze stosunku ubogiego line-upu do ceny, która opiewa na 109 Euro i jest niewiele mniejsza od chociażby o wiele bardziej rozbudowanego Melt Festivalu czy paryskiego odpowiednika imprezy.

Kurz po bitwie nad „Patointeligencją” nie opada. Mieliśmy nie ruszać tego tematu, ale po prostu obok kawałka Maty nie da się przejść obojętnie. Nie będziemy jednak oceniać go merytorycznie, bo nie czujemy się na siłach. Wspomnimy tylko, że w tabloidach zrobili to już znani eksperci dziedzin wszelakich – Karolina Korwin-Piotrowska czy Jarosław Jakimowicz – a także chociażby zapomniany już śmieszek, czyli Szymon Majewski. Jeśli potrzebujecie dawki śmiechu w swoim życiu, nie wchodźcie w oznaczony przez nas link i wejdźcie na jakiś losowy portal z memami.

Nie wiemy, czy ktoś z was zagląda jeszcze i analizuje listę Billboardu, ale w tej kwestii idzie nowe. Od 3 stycznia przyszłego roku w wyniki wliczać się będą również odtworzenia klipów muzycznych dostępnych na YouTube, Apple Music, Tidal oraz VEVO. Będzie się działo.

A skoro już przy tym jesteśmy… Trwa wielkie świętowanie. Oto bowiem coroczny hit Mariah Carey, który wszyscy sobie cenimy, a mianowicie „All I Want For Christmas Is You”, mimo swojego ponadczasowego wybrzmiewania, nigdy nie doczekał się osiągnięcia numeru jeden na cotygodniowej liście przebojów Hot 100 Billboardu. A ten zbiera dane ze streamingów, odtworzeń w radiu oraz najnowszych danych sprzedażowych w Ameryce. Udało się to dopiero w tym roku, w 25 rocznicę publikacji kawałka, który, dodajmy, ma na swoim koncie ponad 606 milionów wyświetleń. Gratulacje i wesołych Świąt!
ps. możecie też sprawdzić nową wersję teledysku!

Nie ma więcej wpisów