Jeszcze nie opadły emocje po intensywnej końcówce roku na Jasnej, a tymczasem jak huragan nadciąga klubowy rozkład na styczeń 2020. Wejdźmy wspólnie w nowy rok!

Wiadomo, że najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy szybko się nie kończy. Po wystrzałowym sylwestrze na Jasnej, organizatorzy zaplanowali też wspólny after (3.01) wraz z rezydentami klubu – Pitti Schmittim, Kovvalskim, MKO, Cyrylem, Septem oraz Dtekkiem. Korzystając z pierwszego długiego weekendu w nowym roku wystartowała także misja specjalna SOJUZ wraz z Olivianem Nourem (4.01) oraz dzień później – cykl J1 wraz z Rrkrtą, Kosmą i Facheroią.

Aldona Orłowska pojawi się po raz kolejny na Jasnej, tym razem żeby 10 stycznia wspólnie świętować karnawał. Gwiazda internetu, ale przede wszystkim niezwykle utalentowana artystka wystąpi wraz z Eugeniuszem Polokiem, jednym z jej ojców sukcesu. Na scenie będą pojawiać się kilkukrotnie wraz z innymi DJ-ami, którzy wystąpią tego wieczora – Earth Traxem, Lutto Lento, Olą Teks czy Filipem Lechem.

Dzień później showcase wytwórni Maćka Sienkiewicza – FASRAT, w składzie: Palmer Eldritch (w formule live), Naphta, DJ emoji face, TAMTEN, BreakJanek 60 & Dygnitarz 808 – live/DJ oraz oczywiście sam Maciek Sienkiewicz.

17 stycznia szykuje się podwójna okazja do celebracji. Tego dnia odbędzie się impreza z okazji premiery EP-ki „Silurian” Abu Zeineha oraz zarazem drugiego wydawnictwa wytwórni Behind The Stage, która odbędzie się na sali barowej klubu. Drukarnia zostanie przejęta przez Solid Blake – reprezentantkę Rinse.fm, zamieszkującą na co dzień Kopenhagę. W elektro bojach wspomogą ją Olivia, Dtekk i Cyryl.

Niewiele jest w dzisiejszych czasach rzeczy, które warto bronić własną piersią. Jedną z nich jest italo disco, co już 18 stycznia udowodni nam gość cyklu Franz Scala – jedna z najważniejszych postaci współczesnej sceny italo, właściciel wytwórni Slow Motion i Wrong Era, dj, producent i promotor – czyli trochę taki człowiek renesansu w jednym ciele. Niezłą gratką będzie też występ krakowskiej DJ-ki Charlie w wersji live – będzie to jej debiut w tej formule. Zabraknąć też nie może oczywiście samych obrońców disco – K.O.D.-u w postaci Pitti Schmitti i Kovvalskiego.

Najjaśniejszym naszym zdaniem punktem czy styczniową gwiazdą betlejemską będzie kolejna odsłona cyklu Shadows, którego kuratorem jest rezydent klubu – MKO, stojący również za inicjatywą dype. Jego założeniem jest eksploracja gatunku, jakim jest techno – bez wyjątków – od dubów, deepu po klasyczne dźwięki rodem z Detroit. Tym razem gośćmi będą hiszpański artysta Architectural aka Reeko, a także mistrz elektronicznej hipnozy Ben Buitendijk – można spodziewać się lub wręcz wymagać przestrzennych i głębokich brzmień z pogranicza dub techno i dark ambientu. To wszystko już 24 stycznia.

Dzień później eksplorować będziemy kierunki muzyczne na wschód od Jasnej w ramach cyklu Glutaminian Wschodu – tutaj nie ma gatunkowych ograniczeń, a wręcz jak najszersze spektrum muzyczne. Tym razem do Warszawy po raz pierwszy w historii przyjedzie niezwykle silna konfiguracja artystów, którzy regularnie animują jeden z najpopularniejszych klubów na świecie – kijowski Closer, a także promują muzykę elektroniczną pod szyldami Criminal Practice czy Groove Operator: Vova Klk, Pahatam, Ghetto Sunrise oraz Grobel.

Miesiąc zamknie kolejna odsłona cyklu Bassfuzja, czyli serii eventów z muzyką drum and bass. Gwiazdą wieczoru będzie Technimatic, reprezentant Shogun Audio, a poza nim wystąpią też przedstawiciele BassRiver i Bassline, między innymi Sick, Some Minds i Wobler. W ten sposób wejdziemy w luty, o którym na razie nie wiemy zbyt dużo (poza tym, że potrwa w tym roku dzień dłużej), ale na Jasnej już teraz zapowiada się fascynująco.

Poniżej podsumowująca miesiąc styczeń grafika:

Styczeń na Jasnej 1

Nie ma więcej wpisów