Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia, a tym razem – co działo się podczas naszej świątecznej nieobecności…

Powoli rozbudzamy się i próbujemy wejść w nowy rok – z reguły odsłuchując albumy, do których nie zabraliśmy się w poprzednim. Można też sprawdzać wydawnicze nowości. W tym tygodniu były to albumy Hawktail („Formations”), Poppy („I Disagree”), The Big Moon („Walking Like We Do”), Seleny Gomez („Rare”), Matsa Gustafssona („Worn. Kissed.”), Winony Oak („Closure” EP).

A w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie działo się wiele. Warto jednak nadmienić, że Coachella ogłosiła swój tegoroczny line-up, gdzie znaleźli się m.in. Rage Against The Machine, Frank Ocean czy… Hatsune Miku. Na bogato?

Tymczasem Michael Stipe zaprezentował swój drugi solowy singiel, „Drive to the Ocean”, który ponownie nawiązuje do zmian klimatycznych. W październiku zeszłego roku mieliśmy „Your Capricious Soul”, z którego dochody zostały przekazane grupie Extinction Rebellion. Tym razem środki  zasilą konto fundacji Pathway to Paris, która działa na rzecz działania w oparciu o Porozumienie paryskie z 2016 roku.

 

Moses Sumney podzielił się z nami kawałkiem „Me in 20 Years”, który wyląduje na jego zapowiedzianej na tej rok płycie „græ„. Już w lutym album pojawi się do odsłuchu, jednak w formie fizycznej – wraz z drugą częścią projektu – zostanie wydany 15 maja. Do tej pory otrzymaliśmy utwory „Polly” i „Virile”.

A skoro o nowych zapowiedziach mowa, to w tych nie ustają panowie z Tame Impala. Tym razem otrzymujemy czwarty utwór z nadchodzącej płyty „The Slow Rush”. Oto kawałek „Lost in Yesterday”.

Wild Nothing wydadzą 31 stycznia nową EP-kę zatytułowaną „Laughing Gas” i z tej okazji dostaliśmy utwór „Foyer”. Oprócz tego kawałka, na trackliście znajdują się „Sleight of Hand”, „Dizziness”, „Blue Wings” i „The World Is a Hungry Place”. Jednocześnie zespół szykuje się do świętowania 10-lecia wydania swojego albumu „Gemini”. Na razie na trasie znajduje się siedem miejsc z USA, jednak sprawdzajcie, jak się sprawy mają.

W tym miesiącu Wolf Parade wracają z następcą albumu z 2017 roku, „Cry, Cry, Cry”. 24 stycznia pojawi się „Thin Mind”, których zapowiedzi w postaci dwóch utworów dane nam było wysłuchać w zeszłym roku. Na ostatniej prostej pojawia się kawałek „Julia Take Your Man Home”.

W dalszym ciągu słuchamy sobie „Swimming” – ostatniego albumu zmarłego w 2018 roku Maca Millera. Okazuje się jednak, że nie będzie to końcowy wpis w dyskografii rapera, bowiem w przyszłym tygodniu, 17 stycznia, światło dzienne ujrzy pośmiertny krążek „Circles”, nad którym pracował Malcolm McCormick. Dokończeniem wydawnictwa zajął się Jon Brion, który współpracował również przy „Swimming”. Zresztą te dwa albumy miały stanowić pewną całość. Na instagramie pojawił się krótki – i jedyny, jak zapewnia rodzina – komunikat dotyczący tej części w muzycznym rozdziale rapera. W piątek dostaliśmy też oficjalną zapowiedź krążka w postaci utworu „Good News”.

Jest akcja. Klub 999 wraz z m.in. T-Mobile Electronic Beats, Instytutem oraz DUEL zapraszają na imprezę „Zbieramy złotówki dla Australii w 999”. Dla tych, którzy choć raz w przeciągu ostatnich miesiący otworzyli jakiekolwiek media, tytuł mówi już wszystko. Dlatego w ten weekend dochód ze wszystkich biletów powyższego wydarzenia zostanie przekazany na rzecz walki z pożarami przez WWF Australia. Wstęp to tylko 20 złotych, a w nocy z soboty 11 stycznia na niedzielę zagrają Violent, RTMTS, Private Press, MaL, Anja Kraft, Avtomat, Truant, Internal Explorer, Valdemar ST, Sienn, Kacpa i Piotr Ho. Rozpoczęcie od godziny 23.00.

Pomagają również King Gizzard & the Lizard Wizard. Wspomniani w naszym zeszłorocznym podsumowaniu panowie zapowiedzieli, że dochód ze sprzedaży ich dwóch albumów live – „Live in Paris ’19” i „Live in Adelaide ’19” zostanie przeznaczony kolejno dla organizacji Wildlife Victoria oraz Animals Australia. Oba możecie znaleźć w serwisie Bandcamp.

Coś się kończy, coś się zaczyna. A coś przechodzi w stan uśpienia. I tak jest ze stroną Tiny Mix Tapes, na której od 6 stycznia nie znajdziemy nowych artykułów ze świata muzyki i kina. Jak długo potrwa ta przerwa? Nie wiadomo.

After nearly two decades of publishing, we have decided this is the ideal time to take a much-needed hiatus

We wtorek zmarł Neil Peart, perkusista i tekściarz kanadyjskiej grupy Rush. O jego śmierci wynikającej z nowotworu mózgu poinformował w piątek rzecznik zespołu. Peart miał 67 lat.

 • Add to Phrasebook
  • No word lists for English -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Polish -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for English -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Bosnian -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy

Nie ma więcej wpisów