Charakterystyczna postać znana z tworzenia muzyki, tekstów piosenek oraz niebanalnych performensów, podczas których zarówno zachwyca, jak i szokuje. 20 maja wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce.

Dorian Electra nagrywa muzykę z gatunku pop, poruszając przy tym kontrowersyjne kwestie związane z filozofią, feminizmem czy seksualnością. Definiuje siebie jako osobę płynną płciowo i wielokrotnie wyraża to w swojej twórczości. Oprócz tworzenia muzyki, Dorian zajmuje się także współreżyserowaniem oraz montowaniem swoich klipów. Jak sam mówi: „każda piosenka jest w pełni żywa dopiero z teledyskiem” i od 2010 roku – gdy pojawił się jego pierwszy klip – skupia się na starannym łączeniu przekazów muzycznych z obrazem.

O Dorian Electra wyjątkowo głośno zrobiło się w 2017 roku po gościnnym udziale w utworze Charli XCX pt. „Femmebot” oraz żywiołowych supportach przed jej koncertami. Dorian ma na swoim koncie jeden album, który był świetnie przyjętym debiutem. Mowa o „Flamboyant”, wydanym w lipcu 2019 roku.

Po świetnym przyjęciu za zeszłorocznym Soundrive Fest w Gdańsku oraz po występie przed listopadowym koncertem Charli XCX artysta wraca na jeden koncert do Polski i wystąpi 20 maja w Hydrozagadce. Bilety do nabycia tutaj.

Nie ma więcej wpisów