Seafret zaczyna nowy rok kolejnym singlem z nadchodzącej płyty „Most Of Us Are Strangers”. To kolejny kawałek po udostępnionych już  „Love Won’t Let Me Leave”, mocniejszym „Fall” wyprodukowany przez Rossa Hamiltona i melancholijnym „Loving You”. 

Emocjonalny kawałek o tym samym tytule bazuje na charakterystycznym dla Seafret folkowo-popowym brzmieniu. Zapowiadany krążek to drugi już album brytyjskiego duetu. Piosenka “Most Of Us Are Strangers” ukazała się wraz z hipnotyzującym klipem w reżyserii Stuarta Alexandra.

Twórcy tak mówią o nowym singlu: To utwór o tym, jak ukrywamy swoje emocje, uczucia i problemy, nie chcąc zrzucać naszych ciężarów na innych. Większość dni spędzamy z tymi samymi przyjaciółmi, współpracownikami i bliskimi, a mimo wszystko nie pokazujemy im swojego wnętrza, tworząc fałszywy obraz naszego samopoczucia. Jeśli byśmy spróbowali podzielić się prawdziwymi uczuciami, sukcesami i porażkami czy wyzwaniami, z którymi się zmierzamy – istnieje duża szansa, że opinie innych na nasz temat kompletnie by się zmieniły, co doprowadziłoby nas do poczucia „odmienności”, „obcości”. Dlatego właśnie mamy tendencje do ukrywania prawdy, bo ludzie oceniają zbyt szybko. Dla nas jednak piosenka ta, mimo że brzmi melancholijnie, pełna jest nadziei, a jej przekaz brzmi: „otwieranie się jest OK i tak samo OK jest nie czuć się OK”. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam równie bardzo, jak nam.

Zespół zapowiada dużą trasę koncertową w Wielkiej Brytanii i Europie, w tym również w Polsce. Będzie to okazja do poznania na żywo materiału z nadchodzącej płyty ‘Most Of Us Are Strangers. Seatfret zagrają u nas aż dwa koncerty. 26.05 w Krakowie i dzień później 27.05 w Poznaniu. 

Nie ma więcej wpisów