Jeden z najlepszych europejskich festiwali właśnie ogłosił pełny line-up, organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że reputacja jaką Primavera Sound cieszy się w gronie fanów dobrej muzyki jest jak najbardziej zasłużona. Nazwiska, które pojawiły się na liście zadowolą fanów każdego rodzaju muzyki, od hip hopu (Young Thug, Tyler the Creator), przez indie rocka (The Strokes, The National) po rockową psychodelię (King Gizzard & the Wizard Lizard, Tropical Fuck Storm). W line -upie znalazło się także miejsce dla legend pokroju Iggy Popa, Kim Gordon i Einstürzende Neubaten.

Obok głównych gwiazd warto będzie też zobaczyć młodych artystów, którzy jeszcze nie mieli zbyt wielu okazji aby zagrać przed tak dużą publicznością. Do tego grona można zaliczyć Penelope Isles – rodzeństwo z Brighton, które na koncie ma dopiero jeden album, czy Hannah Diamond – wschodzącą gwiazdę z Wielkiej Brytanii, która w przyszłości może sporo zdziałać w dziedzinie synth popu.

Oto cały line-up:

Primavera, jak każdy szanujący się festiwal, jest też międzynarodowa, znajdziemy tam przedstawicieli nie tylko anglojęzycznego świata, ale także m.in. Hiszpanii, Niemiec, Argentyny i Belgii.

Dodatkową zaletą festiwalu jest lokalizacja, ale do odwiedzenia Barcelony akurat nikogo nie trzeba przekonywać. Tegoroczna Primavera odbędzie się pomiędzy 3 a 7 czerwca.

Nie ma więcej wpisów