Polska publika ma wyjątkową słabość do islandzkich artystów, w końcu nie bez powodu tak bardzo lubią wracać do nas na kolejne koncerty i to z różnymi projektami. Kiasmos, Högni, Gus Gus, Vök to tylko kilkoro z nich. Do tego grona zalicza się również wokalistka grupy Múm Mr. Silla. Islandka będzie promować solowy album „Hands on Hands” w warszawskim klubie BARdzo bardzo i  poznańskiej Próżności.

Szersza publiczność mogła poznać Mr. Sillę jako wokalistkę grupy Múm, do której dołączyła w 2007 roku przy okazji nagrania znakomitej płyty „Go Go Smear the Poison Ivy.” Na przestrzeni lat poświęconych zespołowemu graniu Islandka dojrzała do tego, by przemówić własnym, autonomicznym głosem. Sigurlaug Gísladóttir, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka, w 2015 roku zaprezentowała swój debiutancki album. Na self-titled krążku znalazło się dziewięć premierowych utworów, które zostały utrzymane w duchu alternatywnego, przemyślanego popu zabarwionego elektroniką. Marcin Kozicki z bloga Stacja Islandia pisał o tej płycie: „Artystka w swojej muzyce stawia zdecydowanie na nastrój i przekaz emocjonalny – wychodzi jej to naprawdę nieźle”.

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzało drugie długogrające wydawnictwo piosenkarki, „Hands on Hands”. Nowe, spójne stylistycznie piosenki Mr. Silli poruszają niełatwe tematy, które inni omijają szerokim łukiem. Złamane serce, toksyczne znajomości, problemy z identyfikacją płciową – z kompozycji multiinstrumentalistki bije autentyczność nie do podrobienia. Premierze płyty towarzyszy trasa koncertowa, która swoim zasięgiem obejmie także Polskę!

BILETY:

Warszawa: www.biletomat.pl/koncerty/mr-silla-mum-warszawa-8955/
Poznań: www.biletomat.pl/koncerty/mr-silla-mum-poznan-8956/

Nie ma więcej wpisów