Tym razem do naszego cyklu Nowe Brzmienia trafia zespół No More Electro – grupa będąca wypadkową sił muzycznych kilku śląskich kapel, która swoim brzmieniem hołduje temu, co w muzyce gitarowej najlepsze.

Choć powstali w zeszłym roku, trudno mówić o nich, jako debiutantach – bliżej im do określenia supergrupa. W zespole bowiem udzielają się muzycy, których niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć m.in. w Iowa Super Soccer, Sztywnym Palu Azji, Negatywie, Dobre Ludzie czy Locomotive Sun. Rozstrzał stylistyczny macierzystych zespołów paradoksalnie scala ideę jaką jest tutaj bezkompromisowy, oldschoolowy rock&roll.

Nie mają czasu pisać wierszy, piosenki są dzikie i spontaniczne. Na pytanie, o jakim świecie tak namiętnie śpiewa wokalista No More Electro odpowiadają: „O własnym ja, o tym unikalnym, bezcennym ja. W poczuciu, że dłużej już tak nie można. O tym, że każdy z nas jest medium własnej krwi, medium pokoju i swojej prawdy, która nie szuka definicji. O tym, że wewnętrznie zawsze jesteśmy wolni i nieograniczeni. I szukając jakichś muzycznych śladów, dziedzicznych albumów (bo to raczej bezwarunkowy odruch) nie mówi się tu o rewolucji, a porusza świadomość fatalizmu rzeczywistości społecznej. Pomiędzy tym wszystkim formuje się obraz pełen zamarzniętych wspomnień, gdzie wciąż jest ślisko. A teraz, nie ubierając już niczego w ciężkie suknie, uformowało się coś na wzór zespołu w dawnym duchu.”

Jesienią 2019 roku muzycy zarejestrowali piosenki w Vintage Records Studio, czego efektem jest debiutancka  EP-ka. Pięć utworów z potężną sekcją rytmiczną, mocnymi riffami, wykrzyczanymi, bezkompromisowymi tekstami. Utwory spotkały się ze sporym uznaniem i można je było usłyszeć w audycjach radiowych m.in. w „Trójce” u Piotra Stelmacha i w Antyradiu u Marcina Bąkiewicza.

No More Electro nie zwalnia tempa i właśnie tworzy kolejne numery. Wkrótce pokażą się również publiczności w wersji live. Pierwszy koncert zagrają przed zespołem Myslovitz 8 marca w krakowskim klubie Forty Kleparz. 31.01 swoją premierę będzie miał kolejny singiel zapowiadający nowy materiał.

Nie ma więcej wpisów