Brytyjska wokalistka, jedna z nominowanych w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2020, pojawi się na klubowym koncercie w Warszawie.

Chociaż trudno mówić o Georgii jako o debiutantce, wyjątkowo duży rozgłos zdobyła właśnie w ubiegłym roku. Przebojowy singiel „About Work the Dancefloor” zapewnił jej miejsca na wielu rocznych podsumowaniach, jak również długą obecność w rotacji BBC Radio 1. Właśnie ten fakt wpłynął na jej nominację w cyklicznym brytyjskim plebiscycie. Georgia nie załapała się co prawda do ścisłej piątki, ale już sama obecność wśród artystów dostrzeżonych przez BBC jest ogromny osiągnięciem.

Chociaż nominację w nim otrzymują głównie debiutanci i debiutantki, Georgia z pewnością nią nie jest. Zaczynała już ponad pięć lat temu jako sesyjna perkusistka, grając między innymi dla takich artystek jak Kate Tempest i Mica Levi. To miało wpływ na jej solową karierę, która zaczęła się w 2015 roku (EP-ka z roku poprzedniego przeszła bez echa). Wtedy ukazał się jej self-titled, na którym spiętrzyło się wszystko, co stanowiło dotychczas muzyczny świat Georgii: housowe naleciałości odziedziczone po ojcu (Neil Barnes jest założycielem kultowego zespołu Leftfield), UK bassowe rozwiązania podpatrzone od Kate Tempest i ważna rola perkusji, nieodłącznego instrumentu Georgii. Wtedy artystka zagrała tez w Polsce, w ramach Kraków Live Festival, u boku m. in. Preoccupations, Wild Beasts czy Foals.

Teraz Georgia poczyniła ogromny krok naprzód, którego zapowiedział był wspomniany przebojowy „About Work the Dancefloor”. Wydana na początku stycznia płyta „Seeking Thrills” nie bierze jeńców: artystka zastosowała najlepsze produkcyjne patenty popowe (w końcu jest też producentką), aby utwory na płycie zabrzmiały energicznie, zostawiając mimo wszystko sporo miejsca na czysto ejtisowe syntezatorowe zabiegi. Już na początku stycznia otrzymaliśmy zatem kandydata do popowej płyty roku.

Z materiałem z tego albumu Georgia przyjedzie do Warszawy. Wystąpi 23 lutego w klubie Hydrozagadka. Bilety, w skromnej cenie 39 PLN, można kupić tutaj. Koncert organizuje agencja Follow the Step.

Nie ma więcej wpisów