Często chwalimy program Jasnej 1, ale w lutym klub chyba przeszedł sam siebie. Będzie się działo i to już od pierwszego dnia miesiąca.

Wszystko za sprawą Huerco S. Amerykański producent pierwszego lutego zaprezentuje swój autorski set, a obok niego zagrają Dtekk, Eltron i Botanica. Huerco S, czyli Brian Leeds, to jeden z pionierów outsider house, a zarazem ważna osobistość na klubowej mapie za oceanem. W Polsce nie gra wcale często, a w samej stolicy ostatnio był siedem lat temu. Być może też dlatego chce się zrehabilitować i wystąpi również dzień później. Drugiego lutego zaprezentuje się jednak w zgoła innej odsłonie: pod swoim ambientowym aliasem Pendant w ramach Warszawskiego Salonu Ambientu pod kuratelą organizatorów festiwalu Up to Date. Niedzielny wieczór otworzy właśnie jeden z tych organizatorów, czyli Dtekk – tym razem też z setem ambientowym.

Po tak mocnym otwarciu może być tylko lepiej. Kolejny weekend będzie stał pod znakiem spotkań bliższych i dalszych. W piątek, siódmego lutego, zagra palestyńska DJ-ka SAMA’. W ubiegłym roku zagrała na OFF Festivalu i porwała swoim setem tłumy, teraz wraca do klubu, żeby swoją selekcją pełną gorącego brzmienia ogrzać wnętrze i wszystkich uczestników. Za to dzień później goście z sąsiedztwa – Tham i Acierate, rezydenci niemieckiego klubu Griessmuehle, którzy wystąpią w ramach imprezy DUEL. Obie imprezy wesprą oczywiście rodzimi dyskdżokeje i producenci, między innymi Cyryl, MKO, Sept i Holiday 80.

Już teraz można mieć pewność, że w walentynki Jasna 1 będzie blisko frekwencyjnego rekordu. Do Warszawy przyjedzie w końcu Schacke, duński producent i przedstawiciel nurtu fast techno, którego za sprawą jego zesżłorocznego hitu „Kisloty People” już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać A gdyby jednak, to zawsze można zajrzeć do naszego podsumowania roku, w którym jego nazwisko pojawia się nie jeden raz. Dzień później wcale nie będzie czasu na odpoczynek: w murach Jasnej zagości Teki Latex. Francuski przedstawiciel stylu Bérite z pewnością szykuje wszystkim przybyłym euforycznego i radosnego seta z odpowiednią dozą afrykańskiego house’u i kuduro, choć znając fantazję Tekiego – nie obejdzie się bez stylistycznych niespodzianek. Oczywiście pojawi się również miejscowa ekipa, zarówno w piątek, jak i w sobotę. Wśród niej chociażby Cyryl, Ola Tekst i Sosky, ale też Rusałka czy Rhythm Baboon. Jakby tego było mało, to w sobotę barową salę przejmuje ekipa Syntetyk, na której specjalnie zaproszenie zagra Job Sifre. Oj, w ten weekend będzie się działo.

Kolejny weekend tylko pozornie schodzi z tonu. W piątek, 21 lutego, w ramach We Are Radar do Polski z dalekiej Australii przyjedzie Jensen Interceptor. Należy się więc przygotować na szybkie, rave’owe klimaty, które dodatkowo podbiją organizatorzy cyklu Radar – Olivia i Chino. Nieco inaczej będzie dzień później. Na zaproszenie Regime i Raban na Jasną wpadnie Pangaea, brytyjski producent dubstepu i UK bassu, aktywny na scenie już blisko piętnaście lat. Obok współzałożyciela wytwórni Hessle Audio zagrają również Young Majli (regime), PLAL (regime), m͏a͏d͏i͏k͏o͏p͏t͏a͏h (regime / Raban) i Phatrax (Raban).

Nie wiemy jeszcze, kto zagra na Jasnej w bonusowy dzień roku, ale dzień wcześniej za sterami stanie VTSS w duecie z Randomerem. Jako Body Sushi zagrają co najmniej tak dobrze jak podczas Intercell w Amsterdamie, gdzie porwali tłumy. Podobnie było podczas ich nieoficjalnych występów w różnych miejscach globu. Teraz ten wspaniały duet pojawi się w rodzinnej dla VTSS Warszawie.

Uff, to wszystko. Luty nie da choćby chwili oddechu (szczególnie że ma 29 dni!). I bardzo dobrze, w końcu w tym roku jest wyjątkowy. Zapraszamy w mury Jasnej 1 i standardowo zachęcamy do śledzenia ich fanpage w celu poznawania bliższych szczegółów imprez.

Nie ma więcej wpisów