Jedne z najlepszych płyt ubiegłego roku zabrzmią podczas jednego koncertu w warszawskiej Hydrozagadce.

Jakiś czas temu pisaliśmy o najbardziej wyczekiwanych przez nas artystach w line-upach letnich festiwali w 2020 roku. Los, w tym wypadku pod postacią agencji Makes it happen, chciał, żeby jedno z tych życzeń spełniło się znacznie szybciej niż w festiwalowym okienku.

Jeszcze pod koniec lutego pojawi się bowiem w Polsce Erika de Casier. Młoda Dunka zadebiutowała w zeszłym roku świetnym albumem „Essentials” (uwzględnionym również w naszym rocznym podsumowaniu), który z niezwykłą subtelnością przypomina renesans muzyki r&b w jej uwodzącym, pulsującym wydaniu, gdzieś na przecięciu twórczości Aaliyah, TLC, g-funku i downtempo. Nad produkcją na płycie czuwał m. in. uzdolniony DJ Sports, również Duńczyk, autor ambient house’owej płyty „Modern Species” z 2017 roku.

To jednak nie koniec atrakcji, bo tego samego wieczoru zagra jeden z najważniejszych na ten moment polskich duetów. Enchanted Hunters, czyli Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica, wydały w ubiegłym roku album „Dwunasty dom”, przez niektórych krytyków wychwalany pod niebiosa, przez niektórych uważany „jedynie” za bardzo dobry materiał. Umiejętności czerpania z ejtisowych syntezatorów i wokalnych harmonii osiągnęły na tej płycie poziom najwyższego kunsztu. O płycie również krótko wspominaliśmy, ale w tym przypadku słowa nie wystarczą, dziewczyny po prostu trzeba zobaczyć na żywo.

To wyjątkowe spotkanie estetyk lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nastąpi już 26 lutego, w środę, w warszawskim klubie Hydrozagadka. Jak już zaznaczaliśmy, koncert organizuje agencja Makes it happen, a bilety, w skromnej cenie 30 PLN, można kupić tutaj.

Nie ma więcej wpisów