FEST Festival ogłosił kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w Chorzowie podczas tegorocznej edycji imprezy. Mamy więc drugiego, po Jamesie Bayu headlinera, jakim jest Mark Ronson, ale też inne muzyczne atrakcje w postaci zespołu Daughter, SOHN, Alice Glass, Taco Hemingwaya, Maty i zespołu Sonbird.

Drugim headlinerem festiwalu okazał się Mark Ronson. Brytyjski producent ma na swoim koncie kilka solowych albumów, na których udało mu się skupić masę rozpoznawalnych i docenianych artystów. Poruszając się w różnych stylistykach i gatunkach, Ronson zdążył zaskarbić sobie rzeszę fanów, którzy w zeszłym roku dostali świetny, wypełniony kobiecym wokalem krążek „Late Night Feelings”. Pytanie tylko, jak będzie wyglądać jego występ i czy ktoś pojawi się wraz z nim na scenie.

Nieco bardziej balladowo i spokojnie zaprezentuje się londyńskie trio Daughter, łączące melodie indie popowe z folkowymi. Najbardziej znani z tulącego wokalu Eleny Tonra, zespół ma na swoim koncie m.in. dwa studyjne wydawnictwa oraz soundtrack „Music from Before the Storm” do gry Life Is Strange: Before the Storm. W Polsce gościli dwukrotnie. W bardziej indie-rockowych klimatach sprawdzi się żywiecka grupa Sonbird nominowana do nagrody Fryderyków w kategorii rockowego albumu roku za ich debiut „Głodny”.

Fanów bardziej spokojnych dźwięków, choć związanych raczej z muzyką elektroniką, ucieszyć powinna wizyta SOHN. Multiinstrumentalista i producent na swoich dwóch solowych wydawnictwach epatuje spokojem, ale i smutkiem. Przygotujcie się więc na dawkę przeżywania. Przeżycia – różnie rozumiane – zagwarantować powinna również wizyta Alice Glass. Charyzmatyczna była wokalistka Crystal Castles nie ma co prawda wielkiego solowego dorobku, ale swoim występem może sprawić mocną niespodziankę.

Taco Hemingwaya raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Filip Szcześniak zachwycił swoim „Trójkątem Warszawskim”, a w ciągu ostatnich lat był jednym z najszerzej komentowanych zjawisk w rapie, dorabiając się tysięcy wielbicieli i hejterów. W ostatnim roku wydał swój nowy krążek, czyli „Pocztówka z WWA, Lato ’19”, w tym zobaczymy go na chorzowskiej scenie. Pozostając w temacie – w line-upie pojawia się również nie kto inny jak MATA, czyli reprezentant wytwórni SBM Label i autor znanej już wszystkim „Patointeligencji”.

Dodajmy, że w pierwszym ogłoszeniu FEST-a pojawili się James Bay, Sigrid, Nothing But Thieves, Denzel Curry oraz Ferdinand and Left Boy. Druga edycja śląskiego festiwalu potrwa tym razem trzy dni w dniach 13-15 sierpnia w Parku Chorzowskim. Bilety cały czas do nabycia.

Nie ma więcej wpisów