Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Przespaliśmy poprzedni tydzień, ale nie oznacza to, że nie wiemy, co się dzieje w muzycznym świecie. Ostatniego dnia stycznia swoje premiery miały albumy Keshy („High Road”), Destroyera („Have We Met”), Torres („Silver Tongue”), Squarepusher („Be Up a Hello”), zespołu Poliça („When We Stay Alive”) czy Wacław Zimpel („Massive Oscillations). W tym tygodniu powrócili Nada Surf („Never Not Together”), Stone Temple Pilots („Perdida”), La Roux („Supervision”), Denzel Curry („UNLOCKED„), Ásgeir („Bury The Moon”) oraz A.A.L. (Against All Logic) („2017 – 2019”).

W ostatnich dniach mogliście przegapić powrót Gorillaz. Snippet w postaci „Song Machine Theme Tune” i opublikowany następnie pełnoprawny utwór „Momentary Bliss” z udziałem slowthai i Slaves zwiastuje nowe. Jak dokładnie będzie wyglądać kolejny projekt grupy? Na pełniejszą odpowiedź jeszcze musimy poczekać.
Do gry powrócił też Caribou. Parę tygodni temu poznaliśmy pierwszy singiel z zapowiadanego albumu „Suddenly”, teraz otrzymaliśmy kolejny – „Never Come Back”. Dan Snaith zapowiedział swoje nowe wydawnictwo już na 28 lutego. Czekamy więc z niecierpliwością na następcę „Our Love” sprzed pięciu lat.

Równie mocno stęskniliśmy się za Half Waif, która uraczyła nas właśnie zapowiedziała następcę świetnego albumu . Wydawnictwo „The Caretaker” zapowiada utwór „Ordinary Talk”, a cały album ukaże się 27 marca.

Recognizing your own ordinariness can be depressing, or it can be a relief. I wanted to honor and celebrate my ordinariness as an incredible tool for making me feel less alone.

Nowy rok, nowi oni. A mówimy o Little Dragon, którzy również 27 marca wydadzą swój album „New Me, Same Us”. Nagrywany w Szwecji krążek będzie się składał z jedenastu utworów, a pierwszym singlem został „Hold On”.

Stęsknieni za Jonem Hopkinsem? Niech wasze troski zostaną rozwiane, oto bowiem artysta opublikował oparty na pianinie kawałek „Scene Suspended”, który znacznie różni się od tego, co znamy chociażby z ostatniej płyty muzyka. No i właśnie, jak mówi sam zainteresowany „Singularity” złożone było z wielu warstw, które powstawały w okresie dwóch lat. Teraz natomiast pragnie wrócić do jakiejś większej prostoty.

My Chemical Romance zapowiadali od jakiegoś czasu swój powrót i rzeczywiście, oto jest. Zamiast nowych utworów otrzymaliśmy jednak listę miast na trasie koncertowej. Dominują oczywiście Stany i kraje anglojęzyczne, jednak pośród tego wszystkiego znaleźć można parę nam bliższych geograficznie miejsc.

W styczniu dowiedzieliśmy się, że Hayley Williams z Paramore wyda w tym roku swój debiutancki solowy album, „PETALS FOR ARMOR”. Przed 8 maja dostaniemy więc jeszcze parę zapowiedzi tego, co znajdzie się na wydawnictwie. Był już „Simmer”, w tym tygodniu otrzymaliśmy dwa kawałki – „Leave It Alone” oraz „Cinnamon”. Do obu z nich obraz stworzył Warren Fu.
Do wydania nowego albumu zabiera się również Rosalie., której „IDeal” pojawi się już 20 marca dzięki Def Jam Recordings Poland. Zapowiedzią drugiego pełnoprawnego albumu w karierze wokalistki jest utwór „Nie mów”. Mamy też teledysk.
A skoro o teledyskach mowa, to nowy obraz do swojego singla z nadchodzącej płyty „Man Alive!” zaprezentował King Krule. W oczekiwaniu na album, który już 21 lutego, muzyk wrzucił do sieci wideo do „Alone, Omen 3”.
Macie jeszcze cztery minuty? No to już macie, bo musicie sprawdzić najnowszy teledysk duetu Coals do świetnego utworu „pearls”. Jeśli o wizualia chodzi, to z pewnością wyniesiecie z nich dużo nowych tanecznych inspiracji i zapragniecie mieć plecak z koniem. Natomiast warto również pamiętać, że nowy album zespołu, „docusoap”, będzie mieć swoją premierę 6 marca. Pierwszym singlem promującym był kawałek „sleepwalker”, który pojawił się w grudniu zeszłego roku.

Tymczasem projekt Christine and the Queens powraca z nowym singlem nazwanym „People, I’ve been sad”. Jest to pierwsza nowa rzecz od czasu wydanego w 2018 roku albumu „Chris”.

Bardzo ciepło wspominamy wspólny album Hamiltona Leithausera z Rostamem, którzy w 2016 roku wypuścili swój „I Had a Dream That You Were Mine”. Tym razem jednak muzyk powraca solo prezentując utwór „Here They Come”. Liczymy więc, że w ciągu następnych miesięcy dane nam będzie usłyszeć coś więcej z nadchodzącego wydawnictwa.

black midi zachwycili (lub rozczarowali) swoim debiutem czy występem na OFF Festivalu, jednocześnie ogłaszając, że w 2020 roku powrócą z nowym materiałem. Wygląda na to, że nie były to tylko czcze zapowiedzi (na was patrzymy, the 1975!) i coś jest na rzeczy. Oto bowiem zespół opublikował 11-minutowy singiel „Sweater”, który powstał jeszcze w czasach sesji nagraniowych do albumu „Schlagenheim”.
To na koniec czysta rozrywka. W ostatni weekend miejsce miał Super Bowl 2020 ze swoim Halftime Show złożonym z wielu znanych gwiazd muzyki. Jednymi z nich były Shakira oraz J.Lo, które dały taki oto popis.
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Polish -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for English -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for English -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy

Nie ma więcej wpisów