Chociaż zimy w tym roku tak naprawdę nie było i pewnie już raczej nie będzie, oficjalne pory roku wciąż istnieją w kalendarzu, a program koncertowy Fource Entertainment śmiało wkracza w prawdziwą wiosnę. Zróżnicowanie stylistyczne w gronie zabookowanych artystów jest dosyć spore, mamy tu zarówno przedstawicieli metalu, komercyjnego popu, a nawet odrobinę americany.

Ten ostatni gatunek pojawia się w nagraniach Jade Bird, młodej Brytyjki, która pisała piosenki jeszcze we wczesnym wieku nastoletnim. W ubiegłym roku wydała debiutancki krążek i zagrała serię udanych koncertów w Europie, a także za oceanem jako support Hoziera. Jade Bird przypomina trochę Avril Lavigne, emanuje pewnością siebie, ma potężny głos, którego nie boi się używać, więc kto wie, może za kilka lat będzie równie sławna jak jej amerykańska koleżanka po fachu. Wokalistka wystąpi 29.02. w warszawskiej Hydrozagadce.

Jednymi z ciekawszych artystów, których Fource Entertainment ściągną do Polski, są HEALTH. Pochodzą z Los Angeles, grają mrocznego noise rocka i mają na koncie już kilka albumów i kolaboracji z innymi artystami, z czego najnowszą jest „Delicious Ape” z Xiu Xiu. Bez partnerów z zewnątrz też świetnie sobie radzą, tytuły ich piosenek oraz albumów mogą sugerować cięższą odmianę muzyki gitarowej, a mianowicie metal, ale z pewnością zwolennicy ekstremalnych brzmień także chętnie zaznajomią się z głośnymi i poszarpanymi riffami HEALTH. 19 kwietnia trio zagra w krakowskim ZetPeTe, a dzień później w Hydrozagadce w Warszawie.

Chrisa Cornera z IAMX nikomu przedstawiać nie trzeba. Wokalista od lat ma w Polsce swoje wierne grono słuchaczy, a swoimi balladami złamał niejedne kobiece serce. Artysta oryginalnie wywodzący się z trip hopowej sceny całe życie eksperymentował z elektroniką, aż niedawno postanowił wydać akustyczny album. Nie będą to nowe utwory, a bardziej coś w stylu greatest hits w nowych aranżacjach, co może przynieść ciekawe efekty. 28 kwietnia Corner wystąpi w warszawskiej Progresji, będzie to koncert promujący nowe, spokojne wydawnictwo, w związku z czym nie będzie szaleństw, a miejsca siedzące.

Pełna lista koncertów dostępna jest na stronie Fource Entertainment. Wśród nich jeszcze między innymi energetyczny rock alternatywny od Airways czy zaangażowany electropop duetu Sofi Tukker. Na stronie można również znaleźć informacje o biletach.

Nie ma więcej wpisów