Jeśli ktoś planował wycieczkę na Glastonbury, ale nie udało mu się zdobyć biletu to londyński All Points East może być ciekawą alternatywą, skromniejszą jeśli chodzi o ilość scen i artystów, ale nie pod względem jakości muzyki.

All Points East rozkłada się na dwa weekendy (taka analogia do Coachelli), jeszcze nie ogłoszono pełnego składu, natomiast to co już znamy robi niemałe wrażenie na każdym bywalcu letnich festiwali. Pierwszym headlinerem, który rzuca się w oczy jest Tame Impala, ponieważ Kevin Parker wkrótce wyda nowy album. W ten sam dzień co australijski zespół wystąpi Caribou, który właśnie wydał EP-kę pt. „Never Come Back”.

Dla fanów elektroniki z Kanady organizatorzy przygotowali również Holy Fuck, którzy są świeżo po wydaniu nowego krążka.

Jeśli ktoś preferuje spokojniejsze i w pewnym sensie bardziej ludzkie utwory to brzmienie z pogranicza folku i bluesa, które reprezentują Whitney może być tym czego szuka.

Massive Attack dawno już nic nie wydali, więc pozostaje mieć nadzieję, że ich zwiększona festiwalowa aktywność tego lata jest zwiastunem nowej muzyki. Na swoim profilu facebookowym grupa oznajmiła, że wkrótce ogłosi gości specjalnych, którzy dołączą do nich podczas występu na All Points East. Nie trudno zgadnąć, że w tym szacownym gronie znajdą się Young Fathers, którzy mają osobne miejsce w line upie.

TNGHT to dwóch zwariowanych producentów, którzy tworzą absolutnie zwariowane, przeplatane samplami, poszatkowane beaty i niedawno podarowali światu swój drugi, wydany po 7 letniej przerwie, album.

Organizatorzy londyńskiego festiwalu zadbali o różnorodność stylistyczną jak i narodowościową. W gronie dotychczas ogłoszonych artystów mamy wokalistkę, gitarzystkę oraz aktorkę z Mali, która nazywa się Fatoumata Diawara, a w swojej twórczości prezentuje nowoczesne podejście do afrykańskiej muzyki. Sevdaliza za to mieszka w Holandii jednak oryginalnie pochodzi z Iranu i reprezentuje połączenie subtelnej elektroniki ocierającej się o trip hop z bogatymi smyczkami i ciepłym, dźwięcznym wokalem.

Jeśli wspomnieni do tej pory artyści wciąż kogoś nie przekonują, to takie legendy jak Kim Gordon, Johnny Marr, Iggy Pop i w końcu Kraftwerk już z pewnością nikogo nie pozostawią obojętnym.

Pełną listę artystów można znaleźć na stronie https://www.allpointseastfestival.com/lineup/. Festiwal odbędzie się w dwa weekendy pomiędzy 22 a 31 maja w Victoria Park w Londynie.

Nie ma więcej wpisów