Fest Festival powiększa skład i tym razem zasila szerego reprezentantami sceny elektronicznej. Podobnie jak w zeszłym roku, publicznośc dostanie pełen przekrój gatunkowy – od jej lżejszych i tanecznych odmian, przez undergroundowe techno, aż po drum & bass.

Wśród ogłoszonych artystów, którzy wystąpią na Silesia Stage znaleźli się The Blaze (dj set) i Fatima Yamaha, a Kręgów Tanecznych między innymi: Victor Ruiz, Purple Disco Machine, La Fleur i Bart Skills.

O niezwykłą atmosferę zadbają The Blaze. Francuski duet szturmem podbił świat elektroniki, a ich wydawnictwa “Territory” i “Dancehall” szybko zdobyły uznanie mediów i fanów na całym świecie. Muzycy już niejednokrotnie udowadniali, że porywają publikę niezwykle melodyjnymi i emocjonalnymi występami. Na tej samej scenie usłyszymy holenderskiego producenta Basa Brona, który występuje i jest znany na całym świecie pod pseudonimem Fatima Yamaha. Jego charakterystyczne housowe, pełne syntezatorów brzmienie nie pozostawia nikogo obojętnym, a wydawnictwo “What’s a Girl Got To Do” zdobyło status kultowego w świecie elektroniki.

Kręgi Taneczne i scena Smolnej to ponownie przekrój światowej czołówki artystów techno i house. Tym razem do line-upu dołączają: kanadyjska legenda electroclashu i techno Tiga, brazylijski DJ i producent minimal techno Victor Ruiz, niekwestionowany mistrz house’owych brzmień Purple Disco Machine, wydająca między innymi w kultowej wytwórni Watergate szwedzka DJ-ka LA Fleur oraz Bart Skills, znany między innymi ze współpracy z Adamem Beyerem.

Do pozostałych z Kręgów Tanecznych scen, czyli do drum & bass’owego Rabanu dołączają DJ HYPE, MARKY, MC GQ, MEFJUS, MC MAKSIM, BREAK, SP:MC i A.M.C. Do Astral Stage natomiast Desert Dwellers, Liquid Bloom live, Out of Orbit live i Eitan Reiter.

Nie ma więcej wpisów