Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

W tym tygodniu swoje albumy wydali: Nadia Reid („Oh Canada”), Tame Impala („The Slow Rush”), Tennis („Swimmer”), Jazzpospolita („Przypływ”), The Men („Mercy”), Rejoicer („Spiritual Sleaze”),  Kvelertak („Splid”), yMusic („Ecstatic Science”). Dostaliśmy EP-kę od Forever („Close to the Flame”) oraz kompilację nagrań od These New Puritans („The Cut (2016-2019)”).

Trochę się stęskniliśmy za chłopakami z Jazzpospolitej, dlatego dobrze, że w ten piątek powrócili ze swoim nowym albumem. Jeśli chcecie jednak zapoznać się z fragmentem albumu, polecamy sprawdzić kawałek „Przedwiośnie”, do którego nakręcono również teledysk. Przy okazji zapowiedziano też trasę koncertową, która obejmie: Białystok (14.02), Warszawę (15.02), Wrocław (16.02), Dzierżoniów (5.03), Nysę (21.03), Łódź (22.03), Gdańsk (27.03), Poznań (28.03), Łomianki (29.03), Kraków (2.04) oraz Katowice (4.04).

King Princess wydała w zeszłym roku jeden z bardziej zapamiętywalnych pełnoprawnych debiutów, ale wygląda na to, że na „Cheap Queen” nie znalazło się wszystko, o czym wokalistka marzyła. W związku z tym 14 lutego otrzymaliśmy deluxe edition wspomnianej płyty znajdą się niewydane kawałki, takie jak „All Dressed in White”, „Forget About It”, „Best Friend”, „Back of a Cab” oraz „Ohio”. Do tego ostatniego utworu King Princess nagrała również teledysk.

Trupa Trupa wydaje… EP-kę. Już 6 marca pojawi się czteroutworowe wydawnictwo zatytułowane „I’ll Find”, na którym znajdzie się m.in. piosenka „End Of The Line”, która swoją premierę miała w miniony piątek, 14 lutego. Poprzednim studyjnym wydawnictwem zespołu była świetnie przyjęta płyta „Of The Sun” z zeszłego roku.

Prawybory w Stanach przyciągają także artystów, którzy poprzez swój udział, starają się mobilizować tłumy do kibicowania poszczególnym kandydatom. Jednym z takich zespołów jest The Strokes, którzy podczas ostatniego koncertu w Durham zaprezentowali nowe kawałki – „Bad Decisions” oraz „At The Door„. Szczególnie ten ostatni brzmi nieco… inaczej? I to chyba dobrze. Natomiast sam album nazwany „The New Abnormal” i składający się z 9 nowych utworów, zapowiedziany został na 10 kwietnia.

Oto jest. Parę tygodni temu świat obiegła wiadomość, że do nowego filmu z Jamesem Bondem kawałek napisze Billie Eilish, co wywołało falę boomerskiego jadu względem artystki. Teraz wreszcie możemy sami sprawdzić, jak brzmi balladowy temat muzyczny z „No Time To Die”. Sam film wyląduje w kinach 6 kwietnia i wygląda na to, że do tego czasu zdołamy wysłuchać nowego utworu Eilish jeszcze wielokrotnie.


Bartek Kruczyński chce nas w tym roku prawdziwie rozpieścić. Album Earth Trax i Pejzażu w odstępie miesiąca? Okay, przyjmujemy. Na razie możemy się cieszyć kawałkiem zwiastującym album „Blues”, którego premiera już 27 marca. Sprawdźcie „Moje Miejsce”.

Grimes od pół roku stara się nas przygotować do wydania swojego piątego albumu, wypuszczając nowe numery i teledyski do nich. Tym razem padło na kawałek „Delete Forever”. Jest to kolejny fragment albumu „Miss Anthropocene”, którego premiera już w przyszłym tygodniu, 21 lutego. Podekscytowani?

Wiemy też, że w tym roku pojawi się nowy album The Weeknd. Po singlach „Heartless” i „Blinding Lights” dostaniemy w najbliższych miesiącach krążek nazwany „After Hours”. Więcej informacji wkrótce.

Pamiętacie Fyre Festival? Well, na rynku pojawił się nowy gracz, którym jest znany nam wszystkim Jared Leto i jego zespół 30 Seconds To Mars. Panowie wymyślili sobie festiwal na chorwackiej wyspie, gdzie w ciągu trzech dni nastolatki z głowami wypełnionymi soft-erotycznymi scenami z quasi-jezusowym wokalistą zespołu, będą mogły doświadczyć dwóch akustycznych występów swoich idoli. Co warto podkreślić – jedynych, które zespół da w tym roku. Poza tym sesje medytacyjne, wykłady i ogólna sekciarska bajka. Cena najtańszego biletu za tę przyjemność? 1500 dolarów. Chętni na Mars Island?

Jeśli chcieliście się kiedyś poczuć niczym jak w bajce, spotykając w jednym miejscu swoich muzycznych i popkulturowych idoli, możecie zechcieć przeczytać ostatni wpis dziennikarki Kingi Rusin. Ta przedstawiła swoje wrażenia z minionej oskarowej nocy, gdzie na prywatnej imprezie Beyonce i Jay-Z spotkała się Leonardo DiCaprio (nazywając go pieszczotliwie per Leo), Rihanną, Adele, Charlize Theron czy Taiką Waititi. Sprawa została mocno rozdmuchana do tego stopnia, że Rusin musiała się bronić przed zmasowanym atakiem memiarskim. Ten tydzień zdecydowanie należał do niej – czy tego chciała czy nie. A jak tam wasze fanficki?

 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Polish -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Polish -> Polish…
  • Create a new word list…
 • Copy

Nie ma więcej wpisów