Agencja organizująca koncerty w Poznaniu wychodzi coraz bardziej poza jego granice. W programie zarówno artyści krajowi, jak i zagraniczni.

Już w ten weekend w Scenie na Piętrze w Poznaniu zagrają dwa zespoły: Santabarbara i Giss. Ci drudzy są wrocławskim kwintetem pod wodzą Jakuba Goleniewskiego (znanego z zespołu Kroki jako Jaq Merner), który ma na swoim koncie debiutancki album „Drop” i występy na kilku ważnych imprezach (m. in. Spring Break czy Nowe Horyzonty). Inspirują się choćby Radiohead i jest to punkt wspólny, który muzycznie łączy ich z Santabarbara – triem braci Pospieszalskich. Oni nie mają na koncie wiele studyjnych nagrań, ale mimo to zostali zaproszeni przez Artura Rojka na zeszłoroczną edycję OFF Festivalu. Zespół w niekonwencjonalny sposób podchodzi do tworzenia utworów, a najlepiej można się o tym przekonać na żywo. Koncert już 28 lutego, a bilety można nabyć tutaj.

Po raz kolejny do Polski wraca białoruska formacja Molchat Doma. Mińscy post-punkowcy zagrają tym razem w Poznaniu i we Wrocławiu. Pierwszy koncert 6 marca w Klubie u Bazyla, a drugi w Pralni dzień później. Samych artystów nie trzeba przedstawiać – płyta „Etazhi” sprzed dwóch lat skutecznie odkurzyła coldwave’owe patenty zza wschodniej granicy, a zespół nieustannie teraz koncertuje w ramach jej promocji, jednocześnie powoli zabierając się do wydania czegoś nowego. Bilety można kupić tutaj (Poznań) i tutaj (Wrocław).

Również siódmego marca jeden z koncertów Mery Spolsky w ramach Bigotka Tour 2. Wtedy właśnie artystka zagra w Gdańsku, w klubie Parlament. Jest to część trasy promującej zeszłoroczny album „Dekalog Spolsky”. Bilety są dostępne tutaj. Za to 15 marca w Poznaniu zagra duet Enchanted Hunters, o którym więcej pisaliśmy w ramach zapowiedzi ich warszawskiego koncertu. To wydarzenie, którego żaden fan lat osiemdziesiątych, syntezatorów i bogatej wokalnej ornamentacji nie powinien przegapić. Koncert odbędzie się w klubie Estrada Poznańska, a bilety można kupić tutaj.

W drugiej połowie marca swoje kolejne występy zaliczy też Król. W zeszłym roku większość trasy jego była wyprzedana, jest więc duża szansa, że tym razem również tak będzie. Katowice i klub P23 19 marca (bilety), a Wrocław i Zaklęte Rewiry dzień później (bilety). W maju przyjdzie jeszcze pora na występ Patricka the Pana. Songwriter wystąpi w Tymczasowej w Poznaniu siódmego dnia miesiąca i zapewne będzie miał już do zaprezentowania premierowy materiał, jest bowiem w trakcie nagrywania nowej płyty. Bilety na ten koncert są dostępne tutaj.

Nie ma więcej wpisów