Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Okay, mamy to. Stęskniliśmy za nowymi dźwiękami, w tym tygodniu przesłuchiwaliśmy albumów Soccer Mommy („color theory”), Caribou („Suddenly”), Kevin Krauter („Full Hand”), Real Estate („The Main Thing”), Tycho („Simulcast”) i zespołu Ciśnienie („Brass Album”). Mamy też dwie nowe EP-ki od Disclosure („Ecstasy”) oraz Christine and the Queens („La vita nuova”). Z kolei bardzo ciekawy, niezapowiedziany prezent w postaci dwóch albumów  („Everything Is Beautiful” / „Everything Sucks”) otrzymali fani Princess Nokia.

Minęło siedem lat od premiery „Moizmu” Tomka Makowieckiego. A dla tych, którzy do tej pory nie nabyli jego ostatniego albumu, muzyk przygotował nowe wydanie wzbogacone o singiel i teledysk do utworu „Ciało”, czyli coveru Republiki. Na razie wydawnictwo powróciło po długiej nieobecności na serwisy streamingowe. Więcej na ten temat pisaliśmy już tutaj.

Perfume Genius wreszcie powraca z nowym wydawnictwem studyjnym. Po stworzeniu sztuki muzyczno-tanecznej, Mike Hadreas wyda 15 maja następcę „No Shape” z 2017 roku. Na „Set My Heart on Fire Immediately” złoży się trzynaście nowych kawałków, a my poznaliśmy już jeden utwór – „Describe”. Sam album został wyprodukowany przez Blake’a Mills i nagrywany był w Los Angeles.

„I wrote these songs as a way to be more patient, more considered — to pull at all these chaotic threads hovering around me and weave them in to something warm, thoughtful and comforting.”

Po ponad pięciu latach i dwóch albumach na koncie, projekt JAAA! zawiesza swoją działalność. Na osłodę otrzymamy jeszcze mini album „Game Over”, który ukaże się dzięki SADKI REC już 4 marca. Tracklista składa się na trzy symboliczne utwory – „Rigel”, „Sirius” i „Canopus”. Preorder już jest.

Jan-rapowanie i Nocny powrócili. Tym razem niezapowiedzianie wrzucili do sieci materiał ze swojego albumu „Uśmiech”, który w formie fizycznej pojawi się 13 marca. Na płycie znalazło się 12 utworów, a muzycznymi gośćmi zostali Vito z Bitaminy oraz DJ Kebs. Krążek jest trzecim i ostatnim wspólnym wydawnictwem panów po wydanym w 2018 roku „NOCNA ZMjANA” i zeszłorocznym albumie „Plansze”. Jednocześnie Janek kończy swoje działania w SBM Label.

 

To skoro przy rapie jesteśmy… Otsochodzi opublikował ostatnio swój najnowszy, bardzo wpadający w ucho singiel – „Pada”. Jest on zapowiedzią nowego materiału, albumu „2011”, który pojawi się do odsłuchu i do nabycia już 19 marca. Wydaniem płyty, którą możecie już zamawiać w preorderze, zajmuje się oczywiście Asfalt Records. W limitowanej edycji specjalnej dostaniecie również koszulkę.

Otsochodzi nie tak dawno nagrał utwór z Rosalie., która już niebawem powraca ze swoim drugim albumem studyjnym. Pisaliśmy o nim więcej tutaj, a teraz możemy jeszcze dodać, że pojawił się kolejny singiel. Jest to „Moment”, kompozycja uderzająca w bardziej balladowe klimaty, ale nie rezygnująca z tak charakterystycznej dla Rosalie. funkowej gitary. Niecierpliwie czekamy na „IDeal”.

Niedługo nową płytę wydają też Coals, ale Kacha Kowalczyk nie próżnuje i dogrywa się też innym artystom. Teraz zaśpiewała na nowym singlu kurkiewicza, hipnagogicznego artysty, którego zeszłoroczną płytę bardzo chwaliliśmy w naszym podsumowaniu roku. Na „LUNA” dalej jest romantycznie i kojąco, a damsko-męski duet wokalny dobrze wpasowuje się w gitarowo-syntezatorową otulinę. Singiel promuje album „The Very Moon”, którego szczegółów jeszcze nie znamy.

Nie tak dawno cieszyliśmy się, że Half Waif powraca z trzecim albumem „The Caretaker”, a już otrzymaliśmy jego kolejny fragment. Oto „Halogen 2”. Cały album dostaniemy już za miesiąc, 27 marca.

Pomimo emocji jakie wzbudzał „Shallow” oraz całkiem udanej ostatniej płycie, nie bardzo czekamy na cokolwiek od Lady Gagi. A jednak artystka nie odpuszcza i powraca z nowym singlem „Stupid Love” oraz teledyskiem do niego.

Podobno w tym roku ukazać ma się nowy album Disclosure. Podobno ktoś jeszcze czeka. Jeśli jesteście jedną z tych osób, których nie zraził wydany w 2015 roku „Caracal” lub chcecie sprawdzić, czy bracia Lawrence odkupią się w waszych oczach i uszach, sprawdźcie ich nowe kawałki. A piszemy w liczbie mnogiej, bo ostatnie dni to serwowanie nam premierowych nagrań, wśród których pojawiły się singiel „Tondo”, „Ecstasy” oraz kawałek „Expressing What Matters”. To wszystko było przygotowaniem do wydania EP-ki, która ukazała się w piątek. Przyznamy, że po tym rzucie nieco milej przyglądamy się zespołowi.

Stęsknieni za Vampire Weekend? No to panowie przypominają się, publikując trzy dodatkowe kawałki do ubiegłorocznego „Father Of The Bride”, które znalazły się na japońskim wydaniu płyty. Możemy więc oficjalnie zapoznać  się z „Houston Dubai„, „I Don’t Think Much About Her No More” oraz „Lord Ullin’s Daughter„.

Wreszcie mamy potwierdzenie – Jessie Ware wydaje swój czwarty album. „What’s Your Pleasure?”, bo tak nazywa się krążek, pojawi się 5 czerwca, a promuje go utwór „Spotlight”.

Cztery utwory – tyle ma znaleźć się na zaplanowanym na 24 kwietnia albumie Jaga Jazzist. I choć wygląda to bardziej na EP-kę, to zespół potwierdził, że będzie to pełnoprawny następca wydanego w 2015 roku albumu „Starfire”. Nagranie nowego albumu zajęło podobno Norwegom dwa tygodnie. Jego treść poznamy już niedługo.

W 2018 roku zespół Willa Toledo wydał na nowo swój album „Twin Fantasy” i zauroczył nas nim na długo. Od tego czasu pod szyldem Car Seat Headrest ukazało się wydawnictwo koncertowe, a w tym roku przychodzi czas na nowe. „Making a Door Less Open” to studyjny krążek grupy, który pojawi się 1 maja. Album nagrywany był dwukrotnie – jako tradycyjne wydawnictwo rockowe z żywymi instrumentami oraz w systemie cyfrowym, a następnie te dwie metody zostały ze sobą złączone. Całość promuje dość osobliwe „Can’t Cool Me Down”, które bardziej niż nagranie CSH, brzmi jak… The Strokes?

Na koniec zajmijmy się koncertami. Piątkę swoich kandydatów, którzy znajdą się w dwudniowym line-upie imprezy, wystawił AlterFest. Mocno chwalony przez nas mysłowicki festiwal przyciągnie w tym roku do kościoła ewangelickiego m.in. fanów trio Kamp!, kobiecych duetów w postaci zespołów Tęskno oraz Enchanted Hunters, jak i bardziej rockowych brzmień, a to dzięki ekipie z Max Bravura i poznańskiej grupy Hope Leslie. To połowa ogłoszonych propozycji na ten rok. Festiwal odbędzie się w dniach 29-30 maja.

Aaaaa Open’er Festival zagwarantował wszystkim stęsknionym za rockowym uderzeniem prezent w postaci występu grupy The Cure. To kolejny headliner imprezy, a oprócz nieco w Gdyni zobaczymy również Andersona .Paak & The Free Nationals, Jehnny Beth, Clairo oraz… Charli XCX. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 1-4 lipca.

Nie ma więcej wpisów