Nie o wszystkim najciekawszym udaje się informować od razu – okołomuzyczne nowinki, plotki i przecieki, świeże premiery singli oraz zapowiedzi wydawnictw zdarzają się umykać. Jeśli chcesz jeszcze bardziej odnaleźć się w newsowym kalejdoskopie, mamy odpowiednie rozwiązanie. W naszym weekendowym podsumowaniu podpowiadamy, co było słychać w ciągu ostatniego tygodnia…

Nadszedł marzec, na który zapowiedziano bardzo wiele interesujących wydawnictw. W tym tygodniu doczekaliśmy się wreszcie albumów od zespołu PRO8L3M („Art Brut 2”), Coals („Docusoap”), Christian Löffler („Lys”), Earth Trax („LP1”), U.S. Girls („Heavy Light”), Moby („All Visible Objects”), Pantha Du Prince („Conference of Trees”), Jhene Aiko („Chilombo”), Phantogram („Ceremony”). Swoje EP-ki zaprezentowali Anna Calvi („Hunted”), Kaela Kimura („ZIG ZAG”), Tricky („20,20”),  Trupa Trupa („I’ll Find”) oraz Noel Gallagher’s High Flying Birds („Blue Moon Rising”).

Ależ to był tydzień zespołu PRO8L3M. Najpierw zachwycili kawałkiem „W domach z betonu” odwołującym się do dzieciństwa Oskara. Na dwa dni przed premierą „Art Brut 2” panowie udostępnili czwarty już singiel ,”Przebój nocy”, który powstał w oparciu o dobrze wszystkim znaną piosenkę „Hi-Fi” zespołu Wanda i Banda. Całego albumu możecie już wysłuchać na streamingu.

The Party is Over w końcu dają o sobie znać. Śląski elektroniczny duet złożony z Darii Ryczek-Zając i Michała Wajdzik-Radziejowskiego powraca z EP-ką „Pluton”, która pojawi się już 18 marca. Nowy materiał został od początku do końca przygotowany przez muzyków, którzy podkreślają, że cieszą się z takiej niezależności. Na razie możemy zapoznać się z singlem „Hydra” oraz przygotować na trasę koncertową, która obejmie 9 miast.

Empress Of zaprezentuje 3 kwietnia „I’m Your Empress Of”. Będzie to trzeci album artystki. Na trackliście znalazło się dwanaście pozycji, a my poznaliśmy właśnie pierwszy utwór z płyty, jakim jest „Give Me Another Chance”.

Wspominaliśmy ostatnio o nowym singlu i teledysku Lady Gagi, a teraz mamy pełną zapowiedź, że w tym roku ukaże się jej nowy album. „Chromatica” ukaże się 10 kwietnia.

It’s about healing and it’s about bravery as well and it’s really like, when we talk about love I think it’s so important to include the fact that it requires a ton of bravery to love someone.

Nigdy za mało Róisín Murphy, dlatego też z radością przyjmujemy jej nowy disco utwór – „Murphy’s Law”. Tradycyjnie już – czekamy na więcej.

Kelly Lee Owens wypuściła właśnie swój nowy track, czyli „Melt!”, który opisywany jest przez nią samą jako climate crisis anthem for the club. Kompozycja jest zapowiedzią albumu „Inner Song”, który do odsłuchu i zakupu pojawi się 1 maja.

Danzel Curry, JPEGMAFIA, Slowthai, Zillakami – tak przedstawia się ekipa, która składa się na nowy projekt muzyczny Club Black Dust. Super grupa, którą Curry nazywa man bandem będzie z pewnością jednym z najbardziej nieprzewidywalnych tworów ostatnich lat. Przynajmniej tak wynika z rozmowy z muzykiem, którą znajdziecie tutaj. A my czekamy na nagrania.

Nie sądziliśmy, że będziemy sobie tu tak swobodnie pisać o Demi Lovato, która w ostatnich latach miała swoje – prywatne i muzyczne – wzloty i upadki. Wygląda jednak na to, że rok 2020 może obfitować wokalistce w te pierwsze. Oto bowiem Lovato nagrała swój kawałek-katharsis z wiele mówiącym tytułem „I Love Me”, w którym spowiada się ze swoich doświadczeń (polecamy też sprawdzić cały teledysk), jednocześnie przekazując: I’m my own worst critic, talk a whole lot of shit / but I’m a ten out of ten, even when I forget. Cieszymy się z takiego stanu rzeczy i tej miłości do samych siebie życzymy również wam.

Jesienią nakładem wydawnictwa Krytyka Polityczna ma szansę ukazać się jedyna w swoim rodzaju i pierwsza w kraju antologia „30 lat polskiej sceny techno”, w której znajdą się felietony, eseje, wywiady, wspomnienia oraz opracowania osób zaangażowanych w budowanie tej społeczności. Do napisania tekstów zaproszono ponad 70 artystów, wydawców oraz prowadzących kluby i festiwale, a pozycja będzie liczyć ponad 700 stron. Pomysłodawcy, czyli niezastąpieni Artur Wojtczak, Radosław Tereszczuk i Łukasz Krajewski potrzebują 30 000 zł na redakcję oraz druk – okażmy technoserce i dołóżmy cegiełkę.

Koronowirus szaleje i choć nie wygląda jeszcze na to, abyśmy szykowali się na pogrom znany z filmów o zombie, to niektórzy tak właśnie widzą przyszłość. Niezależnie jednak od rozwoju sytuacji, przetrwa sztuka. A wyjątkowo, jak nigdy dotąd, ta odmiana grypy staje się źródłem działań artystycznych. Charli XCX zapytała w swoim tweecie which artist do we think will name check coronavirus in their lyrics first?” i wygląda na to, że Polska jest nie tylko pierwsza do bitki, ale i do fejmu. Na początku tygodnia otrzymaliśmy zapowiedź kawałka rapera Bosskiego, który na Instagramie ogłosił: „KoronaWirus – nowy singiel i klip w piątek”. Oto jest.

Zagrożenie epidemiologiczne to nie przelewki, dlatego kolejne imprezy zostają odwołane lub przełożone w czasie. Z tego też powodu nie doszło do wpuszczenia do katowickiego Spodka publiczności w czasie rozgrywek Intel Extreme Masters, odwołano Galę MocArty RMF Classic zaplanowaną na 9 marca czy targi telewizyjne MIPTV w Cannes. Zagrożona jest również Eurowizja 2020, która ma się odbyć w maju w Rotterdamie. Jak uspokajają lokalne władze, na razie nie ma powodów do obaw, jednak wszyscy dobrze wiemy, sytuacja ta może się zmienić.

Tymczasem mamy pierwszy instruktażowy banger dotyczący rozprzestrzeniającej się choroby. Ministerstwo Zdrowia Wietnamu opublikowało całkiem niedawno utwór, mający instruować obywateli co do zasad higieny. Ten party anthem to „Ghen Co Vy” i mamy nadzieję, że stacje radiowe w naszym kraju czym prędzej zaczną emitować ten chwytliwy singiel.

    Nie ma więcej wpisów