Jak co roku, dziesięć kolejnych artystów przybywa do Mysłowic, aby wystąpić podczas festiwalu AlterFest. Mała, acz dobrze już rozpoznawalna impreza zdążyła zjednać sobie fanów polskiej alternatywy z pogranicza muzyki rockowej, elektronicznej, popu czy rapu – i tak też będzie w tym roku. W tym tygodniu ogłoszono bowiem drugą piątkę tych, którzy w maju przybędą na Śląsk.

Pierwsze ogłoszenia poznaliśmy pod koniec lutego. W line-upie znaleźli się wtedy electropopowy zespół Kamp!, marzycielki duet Tęskno, Enchanted Hunters, Hope Leslie oraz czterosobowy multiinstrumentalny skład pod nazwą Max Bravura. W środowy wieczór dodano kolejne nazwiska artystów, którzy wystąpią w wyjątkowej przestrzeni mysłowickiego kościoła ewangelickiego. Są to nowy muzyczny duet Karaś/Rogucki, weteran sceny Król, Perfect Son, grupa Plastic oraz projekt Melika.

Alterfest odbywa się od 2012 roku, z roku na rok dokładając swoją cegiełkę w kwestii pokazywania różnorodności, tworząc eklektyczne line-upy i zapraszając zespoły o dużej popularności oraz te, na które warto zwrócić uwagę. Dotychczas na festiwal zawitało blisko stu wykonawców, wśród których znaleźli się chociażby Rosalie., Bokka, The Dumplings, Coals, Syny, Muchy czy Sonia Pisze Piosenki. My donosiliśmy o imprezie kilkukrotnie, jak na przykład w czasie jej siódmej, doskonałej edycji.
Tegoroczna odsłona AlterFestu odbędzie się w dniach 29-30 maja. Bilety jednodniowe (50 zł) i karnety dwudniowe (80 zł) w dalszym ciągu do zakupu. Nie zastanawiajcie się długo nad ich nabyciem.

Nie ma więcej wpisów