Nowy festiwal online, obracający się wokół bardzo ciekawego pomysłu, zadebiutuje już w tę środę. Wystąpią artyści z przeważnie premierowym materiałem, grający i dla dorosłych, i dla dzieci. O co w tym wszystkim chodzi?

Hologramy to koncept wywracający do góry nogami założenia muzycznego festiwalu. Nie chodzi tylko o to, że odbędzie się zdalnie – do tego w dobie pandemii można się było przyzwyczaić. Hologramy stawiają w pierwszym rzędzie na muzykę. Występy zostały już nagrane w profesjonalnym studio, dzięki czemu jakość będzie najlepsza z możliwych – bez słabej akustyki, przerywania, trzeszczenia, zaników dźwięku. Jednocześnie festiwal stawia sobie za cel zabranie słuchaczy w przeróżne miejsca. Pozwala na to technologia green screen, dzięki której artyści znajdą się w bardzo różnych, często niespodziewanych lokalizacjach. W jakich dokładnie? To na razie pozostaje tajemnicą.

Podczas festiwalu zagrają SzaZa (bajkowa improwizacja dla dzieci), Adam Repucha (rycerz midi, jeden z najbardziej uzdolnionych songwriterów w Polsce), Lomi Lomi (psychodeliczny pop rock z folkowymi motywami), The Saturday Tea (lo-fi rock o melodyjnym charakterze), Jerz Igor (barokowy pop dla dzieci ze świetnymi tekstami) i João de Sousa (Portugalczyk mieszkający w Polsce, songwriter o bardzo szerokich muzycznych horyzontach). Prawie każdy zagra z premierowym materiałem, który nie miał jeszcze okazji ujrzeć światła dziennego. Plan organizowanego przez Stowarzyszenie Plan B festiwalu wygląda następująco:

28.10 ► SzaZa gra dzieciom // Adam Repucha
29.10 ► Lomi Lomi // The Saturday Tea
30.10 ► Jerz Igor // João de Sousa

Transmisje koncertów będą dostępne tutaj. Tutaj natomiast znajduje się facebookowe wydarzenie ze wszystkimi aktualnościami. Na naszych łamach pisaliśmy m. in. o Adamie i duecie Jerz Igor. Zapraszamy do udziału!

Nie ma więcej wpisów