OFF Festival, jak wiele innych wydarzeń w czasie pandemii, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nie tracić kontaktu ze swoimi uczestnikami. Pisaliśmy już o nowej inicjatywnie OFF Mine, którą organizatorzy zainicjowali po to, by zrzeszać swoich fanów. Teraz postanowili przywrócić do życia OFF Club – serię koncertów klubowych. Z oczywistych względów koncerty te będą miały swoją specyficzną formułę.

Nowa odsłona OFF Clubu zakłada podróż muzyki przez miasto i pojawienie się jej w nowych kontekstach i miejscach, w których mieszka historia. Przestrzeń Katowic i jej atrybuty potrafi dopowiadać do dźwięków swoją własną opowieść. Czy będzie to postindustrialna Walcownia Cynku z 1903 roku, czy Dom Kilara czy ujmujący powagą Kościół Ewangelicko-Augsburski czy wreszcie III Liceum im. Adama Mickiewicza – wszystkie te miejsca akompaniować będą zaproszonym przez organizatorów artystom.

Trzy pierwsze koncerty zrealizowane w ramach OFF Club będziecie mogli zobaczyć w grudniu na kanale OFF Festival Katowice na Facebooku:

PROGRAM OFF Club 2020

Kościół Ewangelicko-Augsburski
Zamilska 1.12
Coals 8.12

Śląski duet futurystyczno-duchologiczny, który przez labirynty indie-popu chadza własnymi ścieżkami i basowa królowa, przy której bezlitosnej chłoście tańczy się nie tylko nogami, ale i mózgiem.

Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku
Trupa Trupa 15.12
Piernikowski

Ponury, psychodeliczny rock z Trójmiasta, ale zarazem z wielkiego świata oraz białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego.

Dom Wojciecha Kilara
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek

Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z „Drakuli” Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara.

III Liceum im. A. Mickiewicza
Artur Rojek

Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Emisje kolejnych koncertów zaplanowano na styczeń 2021. Mecenasami projektu są Cisowianka Perlage, Miasto Katowice, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca.

Nie ma więcej wpisów