Brytyjski zespół, któremu nieobce jest naginanie indie popowych brzmień do eksperymentalnych granic, odwiedzi Polskę w listopadzie w ramach trasy promującej najnowszy album.

Płyta „Glowing in the Dark” ukazała się w lutym, po trzech latach od poprzedniego „Marble Skies” (nieco odstającego poziomem od innych dokonań zespołu). To klasyczny już dla kwartetu kalejdoskop gatunków, od indie popu, przez psychodelę, kończąc gdzieś na new wave. Jednocześnie jest to też powrót do formy w pełnej krasie. Świdrujące syntezatory utworu tytułowego czy galopujące tempo miniaturowego „Right the Wrongs” to tylko niektóre z głównych atrakcji krążka. Gościnnie na płycie pojawiła się Charlotte Gainsbourg, a niektóre utwory doczekały się remiksów – „Spirals” od duetu MGMT czy utwór tytułowy od Hot Chip.

W koncertowym kontekście Django Django mają jednak do zaoferowania dużo więcej niż tylko najnowszy album. Kwartet zgromadził na koncie takie hity jak „Default”, „Life’s a Beach” „First Light” czy „Tic Tac Toe”. Debiutancki self-titled ukazał się w końcówce złotej ery indie, stawiając zespół w podobnym gronie co Yeasayer, Future Islands, Everything Everything czy alt-J. Zapowiedziany na końcówkę roku koncert może więc stać się nie tylko muzycznym widowiskiem, ale też szansą na przeniesienie się w czasie dekadę wstecz.

Koncert odbędzie się 12 listopada w warszawskim klubie Niebo. Organizuje go agencja Fource. Bilety, w cenie 105 PLN, można kupić na stronie fource.pl oraz w serwisach sprzedażowych i bileteriach: GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl, Empik.

Nie ma więcej wpisów