DakhaBrakha, jeden z najbardziej ekscytujących zespołów Ukrainy jak i całej Europy wschodniej, doceniany za swój wyjątkowy styl, wróci tego lata do Polski. Zespół łączy w swojej twórczości wpływy muzyki ukraińskiej, muzyki świata, jazzu czy soulu. Ich koncerty na długo zapadają w pamięć, głównie dzięki obyciu scenicznemu artystów i ich aktorskim ciągotom. Przykład takiego ekspresyjnego koncertu to chociażby sesja dla KEXP.

W marcu zeszłego roku zespół wydał album „Alambari”, który nagrywany był w Brazylii. To kolejne muzyczne inspiracje dla artystów, którzy brzmią teraz wyjątkowo wszechstronnie. Liczba pożenionych ze sobą gatunków i wpływów przyprawia o zawrót głowy już w wersji studyjnej, trudno sobie wyobrazić, jak zabrzmi to na żywo. Dynamiczny utwór „Lado” w przeddzień lata? Wchodzimy w to!

Grupa zagra w naszym kraju dwa plenerowe koncerty, pierwszy na warszawskiej Letniej Scenie Progresji 20 czerwca, a drugi dzień później, 21 czerwca w Nowej Rezydencji w Krakowie.

Koncerty odbędą się na świeżym powietrzu oraz przy zachowaniu wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych. Bilety na oba polskie koncerty, w cenie 105 PLN są dostępne w regularnej sprzedaży na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.

Nie ma więcej wpisów