Tegoroczne lato festiwalowe będzie inne niż te, które do tej pory dane nam było celebrować. Tylko kilka wydarzeń na naszym rodzimym podwórku wyszło z pandemicznej sytuacji obronną ręką i odbędzie się w formule jaką znamy. FEST FESTIVAL, należy do tej skromnej reprezentacji. Biorąc pod uwagę line up ogłoszony do tej pory i fakt, że to jeszcze nie koniec, nie będzie na wyrost jeśli powiemy, że szykuje się najważniejsze wydarzenia lata tego formatu. 

Między 11 a 14 sierpnia w Parku Śląskim na sześciu scenach wystąpi blisko 150 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Nie zabraknie eklektycznego popu, mainstreamowego rapu czy elektroniki odmienionej przez wszystkie przypadki. Fani tego ostatniego gatunku powinni być szczególnie ukontentowani, bowiem przygotowano dla nich aż 4 sceny: Kręgi Taneczne by Smolna, Astral Stage by Goadupa Festival i Raban Stage by 175 BPM i EDEN Stage przygotowane we współpracy z festiwalem Wisłoujście.

Kręgi Taneczne

Każda z nich reprezentuje odrębne, unikalne brzmienie. Krąg Taneczny odpowiada za techno, które doskonale znacie z podziemi Smolnej. Zobaczycie tam artystów, kótórzy gościli już w jej murach: Einmusik, Adana Twins, Giorgia Angiuli, Lily Palmer, Victor Ruiz czy Beskres. Pełny line up tutaj.

Na Astral Stage królować będą bity w tempie powyżej 175 uderzeń na minutę, a więc psy trance w najczystszej postaci. Wizualna odsłona sceny zostanie w pełni dopasowana do jej psychodelicznego klimatu. Oprócz sceny, Astral Stage to również strefa muzyczno-artystyczna wypełniona kulturą psychodeliczną, która wzmocni doznania i pozwoli wejść w świat tej części elektroniki. Wśród potwierdzonych artystów znaleźli się mi.in.: Bongo, Deedrah, Nois, Primal, Skyfall, Trip, Koda Kade, Jara Luca, Eitan Reiter. Pełna rozpisaka tutaj.

Na scenie Raban przygotowanej we współpracy z kolektywem 175 bpm znajdzie się wyselekcjonowany drum’n’bass. Wystąpią Atom, Bad Copmany UK, Dillinja, Emperor, Ferro, Ginee, Keeno, Dirty Doe, czy Tom Encore.

Na EDEN z kolei gościć będą rezydencji takich wydarzeń jak Burning Man, Garbicz Festival czy berlińskiech klubów Katerblau i Fusion. Znajdziecie tam dużo ukojenia przy chilloutowych dźwiękach z pogranicza electro, disco, dark disco, italo, house, deephouse, oriental czy downtempo. Scena będzie dostępna od południa aż do rana dnia następnego. W line up’ie znaleźli się m.in Eelke Kleijn, Igor, Marijuan, Enigmatix, Catz N’ Dogz Be Svendsen, Kapoor, Rampue, WhoMadeWho czy Parra For Cuva. Całości szukajcie tutaj.

Fest festival to także duże nazwiska elektryzujące publiczność. Kilka dni temu do ogłoszonych już artystów dołączył Paul Kalkbrenner, który z wiadomych przyczyn nie wystąpił w zeszłym roku na Sunrise. Na głównych scenach wystąpią także SOHN, The Blaze, Aurora, tomm¥ €a$h, Mura Masa, Resmentalism, Alan Walker, slowthai, Purple Disco Machine, Kygo czy Nothing But Thieves.

To jednak nie koniec. W najbliższych dniach poznamy kolejnych artystów, którzy dołączą do obecnego składu. W trakcie przygotowywania są także wydarzenia towarzyszące jak targi w strefie fashion, warsztaty czy zawodu Wake Boardingu. Przez pierwsze dwa dni festiwalu będziecie mogli sami spróbować jazdy na desce pod okiem specjalistów, którzy udzielą Wam cennych porad dotyczących tego sportu. Natomiast w piątek i sobotę odbędą się zawody, podczas których wystąpią najlepsi polscy zawodnicy.

Na festiwal będą mogły bez limitu wejść osoby w pełni zaszczepione. Ceny biletów zaczynają się od 249 zł.

Szczegóły: https://www.festfestival.pl/

Nie ma więcej wpisów