Z wiadomych przyczyn OFF Festival w tym roku niestety nie odbędzie się w pełnej formule. OFF jakiego znamy, z udziałem zagranicznych artystów (mamy nadzieję) powróci w przyszłym roku. Ci, którzy stęsknili się za Doliną Trzech Stawów będą mogli odwiedzić ją dokładnie w tym samym terminie, ale w nieco innych okolicznościach. OFF Country Club to propozycja 3-dniowego cyklu koncertów z udziałem wyłącznie polskich artystów, setami DJ-skimi i kawiarnią literacką.

Wśród ogłoszonych znaleźli się: Quebonafide, Artur Rojek, Brodka, Smolik, Król, TUZZA, Immortal Onion, Hage-0 oraz Mitch & Mitch. Ci ostatni na scenach OFFa występowali już wielokrotnie, tym razem pojawią się jako projekt Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico, który jest hołdem dla Ennio Morricone. Swoje nowe płyty zagrają Artur Rojek, Quebonafide, Król i Brodka. Ostatnia dwójka wystąpi także ze swoimi DJ-setami. Z kolei Smolik świętować będzie 20-lecie wydania swojego solowego debiutu.

Piątek 6 sierpnia

Piątek to dwa główne koncerty – Artura Rojka, który wystąpi z materiałem ze swojej ostatniej płyty Kundel oraz Mitch&Mitch. Ci ostatni na scenach OFFa występowali już wielokrotnie, tym razem pojawią się jako projekt Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico, który jest hołdem dla Ennio Morricone.

Opórcz nich tego wieczoru zobaczyć będzie można także koncert duetu Tuzza. Ricci i Benito w sobie tylko znany sposób połączyli wielki świat trapu, lokalny rap z gangsterskim sznytem przedmieść Neapolu. Zachwycili debiutem „Fino Alla Fine” (2018), poprawili brawurowym „Giardino” (2020), w tym roku jednak budzą „Niepokój”.

Tego dnia sety DJ-skie zaprezentują:

16:30 -19:00 – Raidho &T. Etno +An on Bast
20:20 -21:30 – Brodka DJ Set
3:00 -01:00 – Siasia

Sobota, 7 sierpnia

Dwa główne koncerty w sobotę to Brodka, która zagra nagrany w Wielkiej Brytanii album „Brut” oraz Król. Tego ostatniego też moglismy oglądać na OFFie w kilku wcieleniach. Bywał tu z Kawałkiem Kulki i UL/KR, pojawił się też z projektem Kobietą z Wydm oraz solo pod swoim nazwiskiem. Teraz właśnie jako Król pojawi się z materiałem z płyty „Dziękuję”. Zanim jednak ta dwójka pojawi się na scenie usłyszycie koncert trójmiejskiego trio Immortal Onion, którzy z szufladki jazz przenieśli się w rejony bardziej elektroniczne.

Sety DJ-skie:

16:30 -19:00 –Feeria
20:20 -21:30 –DJ Death Is Not The End
23:00 -01:00–Awill

Niedziela, 8 sierpnia

Finałowa niedziela to jubileuszowy koncert Smolika, który świętuje 20-lecie wydania swojego solowego debiutu i chyba najbardziej mainstreamowego z całego programu Quebonafide. Przed tą zacną dwójką wystąpi głośne warszawskie trio Hage-O.

Sety DJ-skie:

16:30 -19:00 – Śląski Program Kosmiczny
20:20 -21:30 – Król DJ Set
23:00 -01:00 – Orion Orient

W zminiaturyzowanej wersji OFF Festivalu pojawi się także Kawiarnia Literacka, tradycyjnie przygotowania pod opieką Sylwii Chutnik. Usłyszycie tam rozmowy o przyszłości jaka nas czeka, będzie też okazja do podziwiania prac Matyldy Damięckiej.

Bilety na każdy dzień kosztują 109 zł. Więcej informacji: http://off-festival.pl/off-country-club-katowice/

Nie ma więcej wpisów