Druga odsłona warszawskiej miniaturowej wersji Unsound Festival teraz już wcale nie taka mała. Świetny program i dogodny termin, Ephemera zaprasza do stolicy na ostatni weekend sierpnia.

Impreza rozpocznie się w czwartek, 26 sierpnia, o godzinie 18:00. kiedy to odbędzie się podwójny wernisaż w Galerii Leto. „Model głowy człowieka, którego w życiu ominęło wszystko” Przemka Branasa i zdjęcia z serii „Ruach” Anji Ronacher. O 20:30 przyjedzie pora na pierwsze wydarzenie koncertowe, które zostało zorganizowane we współpracy z festiwalem Lado w Mieście. Na terenie Placu Zabaw zagra Resina i MC Yallah we współpracy z Debmasterem. Szerzej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj. Zwieńczy je zabawa na Barce, którą uświetnią Naphta i Robert Kamionek b2b Facheroia.

Kolejny dzień rozpocznie się od rapowego wydarzenia w Palladium. Będzie ono prezentować różne oblicza rapu: od odważnej alyona alyona, trzęsącej w posadach ukraińskim rapem, przez kontrowersyjną i zaangażowaną społecznie BbyMutha ze Stanów Zjednoczonych, aż po polskiego reprezentanta, 1988, połowę duetu Syny i poszukującego alternatywnych rapowych ścieżek producenta. Tego samego dnia w Nowym Teatrze odbędzie się też prezentacja sześciogodzinnej, ambientowo-eksperymentalnej kompozycji zatytułowanej „O godzinie ∞”, w skład której wchodzą występy kilku artystek i artystów. Pomysłodawcą projektu jest David OReilly, a swoje części wykonają Felicia Atkinson, KMRU, Perila, Earth Trax oraz Aleksandra Słyż.

W sobotę, 28 sierpnia, Siksa zaprezentuje swój performance „Cudowne i pożyteczne” w Nowym Teatrze. To będzie jednak tylko preludium do majestatycznego wydarzenia, które odbędzie się później w nadwiślańskim Lunaparku. Podczas skupionej na społeczności LGBTQ+ „Euforii” zagra cała plejada ważnych nazwisk muzyki elektronicznej, a wszystko pod kuratelą Avtomata. Wystąpią Loraine James (IDM-owo / UK bassowa reprezentantka wytwórni Hyperdub, z najnowszym albumem „Reflection” na koncie), AYA (dawniej LOFT, ma w zanadrzu dobrze przyjęte junglowo-bassowe EP-ki), Juliana Huxtable (DJ-ka, poetka i aktywistka, która podczas swoich setów potrafi połączyć różne światy), Octo Octa (deep house’owa producentka, która łączy nurt z innymi gatunkami i jak mało kto go rozumie), Young Majli (DJ-ka związana z kolektywem Regime Brigade), dogheadsurigeri (współtwórczyni kolektywu DESTITUTE i członkini Oramics) oraz sam Avtomat (aktywista, producent, kompozytor, DJ, wokalista).

W niedzielę, 29 sierpnia, festiwal zamkną dwa koncerty Andrzeja Nowaka, które odbędą się w TR Warszawa. Kompozytor muzyki komputerowej, o którym wiemy mało, wystąpi na żywo, a reżyserią wydarzenia zajął się sam Andrzej wraz z Anną Kawon. Scenariusz napisali Filip Lech i Piotr Kurek.

Bilety, jak i więcej informacji o wydarzeniach, można znaleźć na stronie festiwalu. Impreza odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia w różnych lokalizacjach w Warszawie. Zapowiada się pełna wrażeń końcówka wakacji.

Nie ma więcej wpisów