Nie tak dawno pisaliśmy szczegółowo o pierwszym rzucie artystów Up to Date Festival. Właśnie dostaliśmy następną porcję ogłoszeń z kolejnymi mocnymi nazwiskami artystów, lekko melancholijny film zapowiadający tegoroczną edycję oraz informację, że to jeszcze nie koniec newsów!

Film promujący tegoroczną edycję festiwalu Up to Date

„Nie za bardzo patrzymy na reguły. (…) Robimy to po swojemu. (…) Nie chcemy brać udziału w pewnego rodzaju wyścigu, jaki się odbywa”.

To przepiękny cytat z filmu promującego tegoroczną edycję. Obfitującym co prawda w liryczne i sentymentalne spostrzeżenia, ale jednocześnie z wszytym aptudejtowskim poczuciem humoru w postaci refleksji nad ludzkim/ogórkowym losem, stanowiącym jakby bezpośrednią kontynuację memiczno-złotej myśli internetowej, mówiącej, że ciało człowieka składa się z 90% z wody, więc tak zasadniczo, to jesteśmy tylko ogórkami z lękami. („The human body is 90% water so we are basically just cucumbers with anxiety”). Zdecydowanie warto obejrzeć. I wrócić.

Nie tylko zapadające głęboko w pamięć filmy wychodzą festiwalowi. Przed nami kolejne nazwiska składające się na drugi rzut artystów tegorocznej edycji. Na scenie Pozdro Techno wystąpi znany białostockim festiwalowiczom Shifted (założyciel wytwórni Avian) w formule live, Animistic Beliefs – również na żywo oraz Privacy.

Shifted

Część ogłoszonych gwiazd zagra w klubie festiwalowym FOMO na afterparty – mowa tu o mistrzu Neelu (połowa Voices of the Lake), legendarnym Oscarze Mulero, utalentowanym Błażeju Malinowskim (sobota) oraz wszechstronnym Avtomacie (piątek).

Na festiwalu zagra też nasz ulubieniec, Bartosz Kruczyński, w dodatku zarówno z live setem pod swoim prawdziwym nazwiskiem, jak i z hybrid setem jako Pejzaż. W związku z tym, że nowy album projektu Pejzaż już za rogiem, może to być wydarzenie szczególne. Swój DJ set zaprezentuje za to RAU, zazwyczaj występujący jako RAU Performance.

Na żywo zagra Blue Terra, czyli Adam Brocki, połowa Private Press, projektu mocno związanego choćby z dawną wytwórnią Technosoul, prowadzoną przez organizatorów Up to Date. Pojawią się również Hałastra i Harper. Swój energetyczny footworkowo-breakbeatowy set zaprezentuje DJ Mell G z Hamburga, Związany m. in. z zespołami delay_ok, LASY i Perfect Son Jacek Prościński aka wh0wh0 podzieli się swoim albumem „Self Titled”, a o drum and bassową energię zadba gość z Niderlandów Posij.

Do Piernikowskiego na koncercie zamknięcia dołączył Umwelt, który zaprezentuje tam audiowizualny projekt „Subversive Territory”. Materiał inspirowany jest dystopijnymi filmami i stylistyką sci-fi. Nie został jeszcze wydany, będzie to więc najlepsza okazja, żeby premierowo zobaczyć go na żywo. O stronę wizualną zadba Efrén Mur.

Są też złe wiadomości. Om Unit nie zagra zapowiadanego splita z Djrumem, zastąpi go Simo Cell. Do Białegostoku nie przyjedzie też DeFekt. Trzeba być gotowym na inne zmiany, bo, co pokazuje przypadek Tauron Nowej Muzyki Katwoice czy Fest Festivalu, sytuacja ze ściąganiem do Polski zagranicznych artystów jest bardzo trudna i dynamiczna, o czym wspominał też Jędrzej Dondziło na swoim Facebooku. Tym bardziej należą się organizatorom wyrazy uznania za całą ekwilibrystykę w realizacji UTD w bardzo trudnych warunkach.

Bilety, w różnych kondygnacjach terminowych, można kupić m. in. tutaj. Warto też dodać, że w najbliższą sobotę, 14 sierpnia, w Białymstoku odbędzie się Ambient Park, wydarzenie powiązane z Up to Date. Zagrają Michał Wolski & Grzegorz Bojanek (live), Botanica, Daniel Szlajnda i Dtekk. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13-22 w Parku Konstytucji 3 Maja. Wstęp jest wolny.

Nie ma więcej wpisów