Organizatorzy festiwalu Up to Date właśnie ogłosili ostatnią pulę artystów, którzy wystąpią w dniach 3-5 września w Białymstoku. Trzeba przyznać, że program imprezy został domknięty z przytupem. Do wydarzenia pozostały dwa tygodnie.

Na początek garść ważnych obwieszczeń festiwalowych. Powracają akcje 50+ i Wyślij pocztówkę do babci. Osoby w wieku pięćdziesięciu lat i starsze będą więc mogły wejść na teren festiwalu za darmo. Pojawi się też możliwość wysłania z miejsca imprezy pocztówki do bliskich. Ponadto dowiedzieliśmy się, że Centralny Salon Ambientu zagości w przestrzeni ogrodów Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, która dotąd nie gościła tego typu wydarzeń Koncert zamknięcia odbędzie się natomiast w dobrze znanej uczestnikom Auli Magna Pałacu Branickich.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

Co do samych artystów, ostatnie ogłoszenie to dziewięcioro artystów i dziesięć występów (Vril wystąpi bowiem i na Salonie Ambientu, i na afterparty w klubie FOMO, prezentując swój autorski materiał w wersji live). Z Rzymu przyjedzie Adiel, założycielka wytwórni Danza Tribale, współpracująca m. in. z Anthonym Linellem i Donato Dozzym, lubująca się w głębokim, ekstatycznym techno. W pełni winylowy set zagra Afra, miłośniczka tego nośnika, kursująca między Berlinem, Amsterdamem a Rotterdamem. Gadi Sassoon tworzy za to eksperymentalną muzykę „niemożliwych instrumentów”, odkrywając przed słuchaczami nieznane dotąd soniczne przestrzenie. Niewątpliwą gwiazdą będzie na pewno Shackleton, ważna, a wręcz legendarna persona sceny dubstepowej i tribal ambientowej. Artysta współpracował też z Wacławem Zimpelem na eksperymentalnym albumie „Primal Forms”.

Do Białegostoku zawita również założyciel wrocławskiej formacji SLAP i wszechstronny artysta działający na scenie DJ-skiej i VJ-skiej od lat – Spectribe. Pochodząca z Australii Roza Terenzi na pewno zaskoczy uczestników piątkowego afterparty mieszanką outsider house i techno, a klubowe noce w FOMO zamknie Changsie. Japonka w setach płynnie przechodzeni od stanów medytacyjnych do rytmicznej złożoności bleep techno oraz ekstazy brzmień acidowych, nie zapominając o swoich młodzieńczych fascynacjach hip hopem czy R&B. Scenę Jelenia zasili producent i artysta wizualny Former, żonglujący breakami, przesterowanymi wokalami oraz syntezatorami.

Po 3 ogłoszeniach artystów można zaprezentować pełen line-up oraz podział na dni i sceny, oto i on:

PIĄTEK 3.09.2021

CENTRALNY SALON AMBIENTUBEATS. SCENA JELENIAPOZDRO TECHNOCZWARTA SCENA CZWÓRKIFOMO
Bartosz Kruczyński LIVESatlOliviaMłody DzbanBeniovska
Simone GiudicePosijSansibarZdechły OsaAvtomat
 Djrum b2bAnimistic BeliefsDJ RauAfra
 b2b Simo CellCignolwh0wh0Roza Terenzi
 FormerPrivacy  
 Tim Reaper   

SOBOTA 4.09.2021

CENTRALNY SALON AMBIENTUBEATS. SCENA JELENIAPOZDRO TECHNOCZWARTA SCENA CZWÓRKIFOMO
sk.einBlu TerraLaura BCRHałastraSpectribe
Gadi SassoonDJ Mell GRibéBelmondawgBłażej Malinowski
Vril liveDJ PythonShiftedDJ HarperOscar Mulero
 Shackleton liveEvigt MorkerPejzaż (Hybrid set)Neel
 LoefahAdiel  

NIEDZIELA 5.09.2021

KONCERT ZAMKNIĘCIAFOMO
PiernikowskiYoung Majli
UmweltChangsie
 Vril live

Spieszmy się nabywać bilety na to wspaniałe wydarzenie. Można kupować jednodniowe wejściówki na piątkowy i sobotni Centralny Salon Ambientu w cenie 50 zł; bilety na niedzielny Koncert Zamknięcia w cenie 45 zł, jednodniowe wejściówki na stadion w cenie 100 zł oraz dwudniowy karnet na stadion za 179 zł. Do wyboru, do koloru! Zakupów można dokonać m. in. tutaj.

Nie ma więcej wpisów