Chociaż jesień nie jest czasem sprzyjającym festiwalom, w Białymstoku, za sprawą organizatorów Up to Date Festival, zadebiutuje niedługo nowa inicjatywa.

Trzydniowy FOMO Quantum Festival odbędzie się, zgodnie z nazwą, w klubie FOMO, w dniach 19-21 listopada. Na imprezie zagoszczą artyści zarówno z Polski, jak i zza granicy. Program jest bardzo mocny i kusi, żeby listopadowy weekend spędzić w stolicy Podlasia. Szczególnie, że impreza stawia na kameralność, bliskość artystów i skupienie się na istocie muzycznego doświadczenia.

Tak o inicjatywie mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny klubu FOMO:

Ogłaszamy pierwsze z wydarzeń, będące emanacją FOMO. Wydarzenie formułujące nową kategorię, które odsłoni pełnię tej definicji w naszym myśleniu. Czy nasza filozofia działania jest szalona? Tak. Czy nie przystaje do dzisiejszych realiów? Tak. Ale gdy spojrzycie na to z bliska, naprawdę bliska, być może dotrzecie do istoty rzeczy i dostrzeżecie w tym to, co my.

W piątek, 19 listopada, zagrają Blank (coraz śmielej poczynająca DJ-ka), Chino (producent zaprezentuje się na żywo), Dtekk (jak zwykle niezawodny dyrektor artystyczny Up to Date i klubu FOMO), Gesloten Cirkel (lubiący kwaśne techno Rosjanin, który wystąpi na żywo) i L.F.T. (Niemiec z zamiłowaniem do electro).

Dzień później do głosu dojdą Cafe de la Jungle (premiera na żywo), Orbe (minimal techno z Hiszpanii), Polygonia (minimal techno z Niemiec), Psyk (techno również z Hiszpanii, ale z wyraźniejszymi industrialowymi wpływami) i Refracted (ambientowo-dubowa odsłona techno).

Ostatni dzień festiwalu przyniesie występy, nie bójmy się użyć tego słowa, gwiazd. Na żywo wystąpi Barker, niemiecki producent ambient techno i IDM, również na żywo zagra włoska ikona, Lorenzo Senni, miłośnik progresywnej elektroniki i trance. Pojawią się również polscy reprezentanci: Jacek QL i Daisy Cutter.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia. W sprzedaży są również karnety na całe wydarzenie (140 PLN) i bilety na pojedyncze dni (50-60 PLN). Można je zakupić tutaj.

Nie ma więcej wpisów