Specjalny projekt pojawi się w kilku miastach Polski w ramach promocji albumu „Sztuka miłości”.

Stowarzyszenie Ars Latrans organizuje rokrocznie festiwal sztuki, w ramach którego powstaje również kolektyw muzyczny wykonujący utwory inspirowane tematem imprezy. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia była „Sztuka miłości”. We wrześniu ukazał się album pod tym samym tytułem, pod którym tak naprawdę kryje się studium emocji rodzących się w obliczu miłości.

Przekrój artystów zaangażowanych w nagrania i powstanie albumu jest naprawdę szeroki. W skład orkiestry wchodzą Kuba Tracz (Bass Astral), Grzegorz Wardęga (runforrest), Aleksandra Dąbrowska (Odet), Nikodem Dybiński (dybiński), Kuba Jaworski (Gypsy and the Acid Queen), Jakub Wojtas i Piotr Wykurz (obaj z zespołu Clock Machine). Dodatkowo na płycie gościnnie znaleźli się m. in. Jan Serce czy Dominika Plonka.

Po tak znamienitym kręgu artystów można się było spodziewać samych artystycznych konkretów. I w istocie tak właśnie jest. „Sztuka miłości” to bardzo dopracowane dzieło, w którym każdy odgrywa swoją rolę, przyczyniając się do pełnego detali brzmienia. Przez mnogość członków nie ma tu półśrodków w kwestii instrumentalnych rozwiązań (pokroju automatycznej perkusji). Jednocześnie jest całkiem różnorodnie, przynajmniej na tyle, na ile to możliwe w ramach alternatywno-popowej konwencji: utwory wyraźnie koncertowe i energiczne przeplatają się z balladami, a nawet lekko jazzowymi inspiracjami. Szczególnie wyróżniają się takie kompozycje jak „Królowa zimy” (liryczne mrugnięcie okiem do fanów Cool Kids of Death i rozedrgana gitara w tle), „Żebra” (w mostku Odet brzmi nieco jak Brodka, co przy tak nośnym refrenie jest dodatkową zaletą) czy całkiem monumentalne „Nie mów mi” (te 8 minut to w sam raz na rozwinięcie w pełni motoryki utworu).

Orkiestrę można już było usłyszeć na żywo ramach festiwalowej premiery w Krakowie. Teraz jednak pora na małe tournée po Polsce, które rusza już za niecałe dwa tygodnie. To pierwsza w historii trasa koncertowa Ars Latrans Orchestra, tym większa jest więc ekscytacja. Kolektyw odwiedzi następujące miejsca:

4.12 – Warszawa (Praga Centrum)
5.12 – Wrocław (Klub Łącznik)
9.12 – Katowice (Królestwo)
11.12 – Kępno (Gramophone)
12.12 – Gdańsk (Drizzly Grizzly)

W Warszawie pojawią się również goście specjalni. Bilety można nabyć w Going. Pierwsza pula już się wyprzedała, więc radzimy spieszyć się z decyzją. Tymczasem zasłuchujemy się w „Sztuce miłości” i czekamy!

Nie ma więcej wpisów