Grabek powraca po sześciu latach z nową płytą

Na takie powroty naprawdę warto czekać. Po sześciu latach milczenia Wojtek Grabek, poznański artysta, wydaje swoją trzecią solową płytę. Jej przedsmak można usłyszeć w krótkim zwiastunie.

O nowym wydawnictwie mówi tak: „Day One“ to płyta z najbardziej osobistą muzyką, jaką w życiu napisałem; to opowieść – praktycznie bez słów – o bardzo konkretnie umiejscowionych w czasie narodzinach; opowieść o początkach nowego – bolesnych, pięknych, czasami trywialnych, czasem chaotycznych. Czy chcę tą płytą odciąć się od mojej muzycznej przeszłości? Nie wiem. Chyba nie mam jednoznacznej odpowiedzi.”

I dodaje: „Rozmawiając jakiś czas temu z pokrewną artystycznie duszą, doszliśmy do wniosku, że sygnowanie sztuki własnym nazwiskiem to odważny krok – pozbywasz się kryjówki, jaką czasami bywa pseudonim. Moje poprzednie płyty: EP „mono3some“ i dwa albumy „8“ (Polskie Radio) i „duality“ (Kayax) owszem – sygnowałem własnym nazwiskiem – jednak traktowałem Grabka jak kogoś mi obcego. Z wydaniem trzeciej płyty nadszedł czas, abym zaczął mówić o Grabku w pierwszej osobie.”

Grabek był nominowany do Fryderyka 2012 w kategorii Album Roku Muzyka Elektroniczna, dwukrotnie wystąpił na Open‘er Festival, zagrał trasę Męskiego Grania. Artysta supportował też Ólafura Arnaldsa.

Trzeci album pod tytułem „Day One” ukaże się 9 marca 2018 nakładem własnego labelu artysty „090318” najpierw cyfrowo – będzie dostępny na stronie www.090318.pl oraz w głównych serwisach streamingowych. Po premierze cyfrowej planowane jest wydanie kolekcjonerskiego CD.

Opublikowany w sieci teaser „Day One” zwiastuje zupełnie nową jakość w twórczości Grabka.