Kaelan Mikla / fot. Einar Jarl Björgvinsson

Kaelan Mikla dwukrotnie w Polsce

Islandzkie trio zagra w Poznaniu i Warszawie.

Nagrywający od dekady zespół upodobał sobie polskich fanów. Artyści grają w naszym kraju bardzo regularnie, ale nic w tym dziwnego – idealnie wpasowują się w gusta nadwiślańskiej publiczności, która mieszankę darkwave i apatycznego post-punku uwielbia ponad wszystko.

Szczególnie, że Kaelan Mikla są naprawdę dobrzy w tym, co robią. Ich najnowszy jak dotychczas album studyjny, Undir köldum norðurljósum, bardzo umiejętnie oddaje mroczną atmosferę tajemniczości, wzbogacając ją o syntezatorowe pasaże i dream popowe wokale. Gościnnie na płycie pojawiają się legendy blackgaze, zespół Alcest, który jeszcze przed pandemią Kaelan Mikla mieli okazję supportować. We wspomaganie działalności zespołu angażuje się też Robert Smith z The Cure, który załatwił mu kilka występów na dużych festiwalach.

W tym roku Kaelan Mikla i Barði Jóhannsson nagrali własną ścieżkę dźwiękową do klasycznego niemego filmu The Phantom Carriage (Furman śmierci). Efekt końcowy okazał się świetny: muzyka oddaje ducha filmu, ale broni się również jako oddzielny materiał, będący naturalnym przedłużeniem dyskografii tria.

Koncerty Kaelan Mikla odbędą się w dniach 8 i 9 czerwca odpowiednio w poznańskim 2Progi i warszawskiej Hydrozagadce. Na obu wydarzeniach w ramach supportu zagrają Pastry i Moriah Woods. Bilety, w cenie 95 zł, można kupić tutaj. Organizatorem jest agencja WiniaryBookings.