Lado w Mieście 2024 / under_the_big_black_sun

Kolejne nazwy Lado w Mieście

Nowy pakiet ogłoszeń nadwiślańskiego wakacyjnego cyklu koncertów.

Jeszcze przed chwilą pisaliśmy o pierwszych artystach Lado w Mieście, teraz skład zbliżającej się wielkimi krokami imprezy powiększył się o drugie tyle nazw. Dużo dobrych koncertów będzie czekało na nas w Warszawie na terenie Placu Zabaw i Barki.

O Piernikowskim pisaliśmy przy okazji występu w ramach Distorted Club. Teraz Beyond Echo of Time będzie można zobaczyć za darmo. Ekscytujemy się również koncertem Ewy Sad, która w zeszłym roku nakładem labelu Enjoy Life wydała bardzo udany album Bum bum. Popowe przygody w bardzo nietypowym klimacie zapewni projekt Jantar Kuby Ziołka, który ledwo co podzielił się płytą Turnus.

Nie zabraknie też rapu w różnych odmianach. Ziomcy mają ze sobą Nowy materiał, który zagrają w szerokim towarzystwie: ynaynska, GWAN, Saalfrat Alarhaji, Cichoń, Krenz. Będzie gorąco. Dla odmiany w mroźne rejony, ale rozgrzewane baile funkiem i afrobeatem, zabierze pochodząca z Podlasia raperka Niczos i polsko-kolumbisjki producent Sw@da. Połączenie poezji, spoken wordu i quasi-rapu to natomiast duet GERDA, czyli Wojciech Bąkowski x JANP. Perkusja, post-industrial i enigmatyczne teksty.

Zagraniczne brzmienie, również rapowe, przywiezie do Polski Nah Eeto, która łączy kenijski i brytyjski hip hop. Na scenie zagra z przedstawicielką stołecznej sceny klubowej – Kitty Sarcasm. Jak zwykle nie może też zabraknąć przedstawicieli Nyege Nyege. Tym razem będzie to trio Phelimuncasi z RPA. Szykuje się taneczne szaleństwo.

Przed nami jeszcze kilka nazw Lado w Mieście. Będziemy je poznawać w najbliższych dniach. Tymczasem czekamy już na pierwsze dni lipca i zastanawiamy się, co jeszcze ciekawego dostarczą nam organizatorzy na piętnastolecie Lada. Więcej szczegółów na wydarzeniu. Start w czwartki po 20:00 na terenie Placu Zabaw nad Wisłą i Barki.