Miles Kane mat. prasowe

Nowy festiwal na muzycznej mapie – Cavatina Guitar Festival

Cavatina Hall w Bielsku-Białej, znana z niepowtarzalnej sali koncertowej, nowoczesnej architektury i wyjątkowej akustyki, staje się gospodarzem nowego wydarzenia muzycznego – Cavatina Guitar Festival. Wydarzenie wprowadza świeże, nietypowe dla tego gatunku, spojrzenie na muzykę gitarową, oferując różnorodność muzyczną i talent artystów z całego świata. 

Wśród zapowiedzianych artystów, którzy zawitają do Bielska-Białej między 15 a 19 maja znajdują się takie nazwiska jak FINK, Miles Kane, Marcin Patrzałek, Kinga Głyk, ZALEWSKI, a także John J Preslay, Blanco White, Roo Panes, Matteo Mancuso, Jakub Żytecki, Tomek Ziętek, MATECKI czy Skubas. Ta niezwykła mieszanka międzynarodowych talentów podkreśla unikatowy charakter festiwalu, który już od pierwszej edycji stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko.

W sumie w ciągu 5 dni zobaczymy 50 artystów, którzy wystąpią podczas 30 koncertów na 3 różnych scenach. Nie zabraknie uznanych gwiazd, jak i wschodzących talentów, tworzących program pełen różnorodności – od indie i songwriterów, poprzez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock.

Cavatina Guitar Festival to nie tylko koncerty – w „Miasteczku Gitarowym” odbywać się będą także targi, warsztaty i panele dyskusyjne. Organizatorzy stawiają również na aspekt edukacyjny i rekreacyjny, tworząc przestrzeń, w której można będzie znaleźć stoiska z instrumentami, akcesoriami muzycznymi oraz usługami serwisowymi. Wydarzenie ma być przede wszystkim platformą do wymiany doświadczeń i inspiracji dla miłośników muzyki gitarowej.

Bilety do nabycia na stronie festiwalu: https://cavatinahall.pl/koncerty/bilety/cavatina-guitar-festival/