Mount Kimbie / fot. SHAHRAM SAADAT

OFF Festival: Mount Kimbie, Yaya Bey, Siemia Ziemia

Jedno z ostatnich ogłoszeń katowickiej imprezy.

Powoli domyka się line-up tegorocznej edycji OFF Festival. Znamy już niemal wszystkich wykonawców i liczymy, że nie zajdą żadne znaczące zmiany na minus w składzie artystów. Pod koniec maja do składu OFFa dołączyli:

Mount Kimbie / Yaya Bey / Siemia Ziemia / Lochy i Smoki / Zachwyt / Seweryn / Piksele / Pola Chobot & Adam Baran

Silna polska reprezentacja, która zasila głównie BLIK Open Stage, ale nie tylko, wsparta jest przez dwie zagraniczne nazwy. Mount Kimbie są po premierze bardzo udanego albumu, a Yaya Bey coraz bardziej rozkręca swoje brzmienie łączące soul z r&b: tegoroczna płyta Ten Fold to naprawdę silna pozycja w jej dyskografii.

Siemia Ziemia to nu-jazzowy kwartet, którego połowa nagrała z Łoną album TAXI (ten tandem również zobaczymy na OFFie), Lochy i Smoki reprezentować będą wytwórnię Peleton Records. Zachwyt ujmuje głośną prostotą, Seweryn wprowadzi do bedroomowej stylistyki lo-fi, Piksele trochę pobawią się jazzową poezją. Natomiast Pola Chobot i Adam Baran podzielą się tegoroczną płytą Burza.

Na OFF Festival zagrają jeszcze m.in. Future Islands, Puma Blue, Grace Jones, Maruja, Les Savy Fav, Sevdaliza, George Clanton, Nourished by Time, John Maus, Debby Friday, English Teacher i wielu innych. Pełny skład można obejrzeć tutaj. Impreza odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Karnety i bilety jednodniowe można kupić tutaj.