Pierwsi artyści Lado w Mieście

Ulubiona wakacyjna warszawska impreza zdradza pierwsze szczegóły.

Jak co roku wakacyjne czwartki przy Placu Zabaw i Barce zostaną przejęte przez polskich i zagranicznych artystów podczas darmowych koncertów. W tym roku Lado w Mieście wystartuje 4 lipca, a ostatni koncert odbędzie się 5 września. Poznaliśmy czworo pierwszych artystów imprezy.

W pierwszy czwartkowy wieczór zagra zespół JAVVA. Będzie to prapremiera płyty Pícaros, która jest powrotem po pięciu latach od poprzedniego albumu. W tym samym dniu będziemy również świętować urodziny tytana polskiej sceny niezależnej, Macio Morettiego. Innymi ogłoszonymi artystami, tym razem z dalekiego Meksyku, są Descartes a Kant. Noisowo-eksperymentalny skład nie bierze jeńców i potrafi solidnie rozgrzać do tańca dance-punkowymi rytmami. Czujemy, że to będzie niezapomniany występ.

Kosmonauci w tym roku wydali swój debiutancki album Sorry, nie tu, a teraz ten jazzowy kwartet wystąpi na Lado. Roztaczają bardzo cool atmosferę, koncert też na pewno będzie cool, a niepewnym polecamy zapoznać się z płytą i wczuć się w klimat. Nad Wisłą zagrają też kresy, łódzki zespół mathowo-noisowo-popowy, który wydaje pod szyldem Peleton Records. Ich dwie ubiegłoroczne EP-ki skierowały na nich uwagę słuchaczy i recenzentów, bo stanowią ciekawe odświeżenie schematu niezalowego gitarowego brzmienia. Już zacieramy ręce.

Przed nami jeszcze wiele artystów Lado w Mieście. Będziemy ich poznawać w najbliższych dniach. Tymczasem czekamy już na pierwsze dni lipca i zastanawiamy się, co jeszcze ciekawego dostarczą nam organizatorzy na piętnastolecie Lada. Więcej szczegółów na wydarzeniu. Start w czwartki po 20:00 na terenie Placu Zabaw nad Wisłą i Barki.