Âme / mat. prasowe

Secret Stage ponownie na Tauron Nowa Muzyka

Sekretna scena powraca na Tauron Nowa Muzyka po kilku latach nieobecności. Secret Stage to miejsce z szerokim spektrum brzmień klubowych – od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Jednocześnie program festiwalu rośnie o takie gwiazdy jak Skream i Âme, oraz najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny, którą reprezentować będą Mihvu & Sonik, SAS oraz Weikum. 

Sekretna scena powraca na festiwal po kilku latach nieobecności. W przeszłości to właśnie tam odbył się pamiętny występ duetu HVOB oraz wybrzmiewały znakomite sety didżejskie. Nie inaczej będzie tym razem, bo Secret Stage powraca w okolice strefy gastronomicznej, tworząc kolejną propozycję muzyczną dla festiwalowiczów spragnionych tanecznych brzmień.

Jednocześnie program festiwalu rośnie o 5 projektów. Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream, który nie dotarł na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Jego potężny set będzie gwoździem sobotniego programu Secret Stage. W pierwszej dekadzie lat .00 Londyńczyk zapewnił sobie miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Z kolei w piątek główną gwiazdą będzie Âme. Twórcy takich hitów, jak „Rej”, „Balantine”, czy niezwykle popularnego remiksu utworu „Howling” Ry X to absolutna czołówka europejskiej sceny klubowej. Współzałożyciele bardzo cenionej wytwórni Innervisions słyną z konceptualnej i wyjątkowo emocjonującej muzyki, która zdefiniowała brzmienie europejskiego minimalu i tech house. Na festiwalu usłyszymy Âme w wydaniu live.

Na Secret Stage usłyszymy też trzech przedstawicieli inicjatywy The Cat ClubMihvuFilip Sonik i SAS reprezentują stylistykę dark disco. W tym przypadku możemy też spodziewać się doznań wizualnych, bowiem ich pasję do muzyki dopełnia zamiłowanie do kreatywnego dekorowania przestrzeni, w których grają.

Polską reprezentację zasili również WEIKUM uznany najlepszym didżejem house’owym w Polsce. DJ i producent ściśle powiązany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, czy Glasgow Underground od lat regularnie pojawia się we wszystkich klobowych miejscówkach. W Katowicach zabierze publiczność w długą podróż przez najlepsze brzmienia prog, deep i tech house.